حمله سایبری به ۳ سایت دولتی در ایران / سایت بانک مرکزی هک شد


هدف بعدی هک گروه Anonymous کجاست؟

وب سایت های Dolat.ir و iran.gov.ir مورد حملات سایبری قرار گرفته اند. گروه مهاجم هدف بعدی خود را «بزرگترین رسانه ایرانی» اعلام کرد. اما نام او را ذکر نکرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، گروه هکرهای Anonymous، یکی از معروف ترین گروه های هکری متشکل از کارشناسان امنیت سایبری، شب گذشته (۸ شهریور ۱۴۰۱) از طریق حساب کاربری توییتر خود با هشتگ مهسا امینی اعلام کرد: مردم ایران، این حملات حملات سایبری خود را علیه وب سایت های دولتی ایران آغاز می کند.

تنها دو ساعت پس از اعلام رسمی و عمومی، پایگاه اطلاع رسانی دولت و پورتال ملی دولت هوشمند توسط این گروه هکری حذف شده است. از شب گذشته تا ظهر امروز، چندین بار ارتباط کاربران با این دو درگاه قطع و دوباره وصل شده اند. در لحظه نگارش این خبر، سایت dolat.ir به حالت عادی بازگشته است، اما پورتال ملی دولت هوشمند همچنان در دسترس نیست. این گروه هکری همچنین اعلام کرد که پس از از دسترس خارج شدن سایت دولتی، کل بانک اطلاعاتی وب سایت دولتی را حذف کرده است.

گروه هکری Anonymous در توییت دیگری از هک شدن بزرگترین رسانه ایران خبر داد.

بسیاری از کاربران بزرگترین رسانه ایرانی را پایگاه اطلاع رسانی رادیو تعبیر کردند و برخی هدف بعدی این گروه را تلویزیون ملی ایران نام بردند که البته این دو رسانه در حال حاضر فعال هستند.

سایت بانک مرکزی در دسترس نیست

موج حملات سایبری گروه Anonymous به بانک مرکزی ایران رسیده است. و در جدیدترین اطلاعیه منتشر شده توسط این گروه هکری در حساب کاربری توئیتر خود، اعلام شده است که سایت بانک مرکزی ایران مورد حمله این گروه قرار گرفته و از دسترس خارج شده است.

سایت بانک مرکزی هک شد

تا لحظه به روز رسانی این خبر (۲:۲۵ بعد از ظهر ۹ شهریور ۱۴۰۱)، سایت بانک مرکزی همچنان در دسترس نیست.

سایت وزارت فرهنگ و ارشاد در دسترس نیست

پس از حمله به سایت بانک مرکزی ایران، سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد حمله قرار گرفت و از دسترس خارج شد. هم اکنون (۱۴:۴۸ ۹ شهریور ۱۴۰۱) با مراجعه به سایت وزارت ارشاد با پیام زیر مواجه هستیم.

هک سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

البته گروه هکری Anonymous هنوز اعلام نکرده است که آیا این حمله توسط آنها انجام شده است یا خیر. اما سایت وزارت فرهنگ به دلیل سایر سایت های مهم دولتی مانند پایگاه اطلاع رسانی دولت هوشمند و بانک مرکزی در دسترس نبود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!