حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانش‌بنیان شدن سازندگان تجهیزان صنعتی


انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران و مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین؛ در سال مزین به شعار “تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین” انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) به یاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه حمایت از شرکت‌هایی که قصد دانش‌بنیان شدن را داشته باشند، در دستور کار خود قرار داده است. در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری ستصا و مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با برگزاری “بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشمی” با حضور سورنا ستاری، معاون رئیس جمهور، میان رضا اسدی فرد ، رییس “مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و امیرعباس اختراعی، رییس انجمن ستصا به امضا رسید. هدف از امضای این تفاهم‌نامه که منعقد شد، تسهیل فرآیند دانش بنیان شدن شرکت‌های عضو انجمن ستصا و همچنین حمایت و ارتقای حرکت دانش‌بنیان در صنعت ساخت ماشین آلات صنعتی پیشرفته است.
گفتنی است، انجمن ستصا با تعداد بیش از ۲۳۰ عضو از بزرگترین سازندگان تجهیزات صنعتی کشور است که در حال حاضر۷۲ شرکت دانش بنیان در بین اعضای خود دارد. این انجمن امیدوار است که با اجرای این تفاهم نامه و حمایت مرکز مذکور تعداد بیشتری از اعضا به توفیق دانش بنیانی نایل شوند.