حمایت بیمه ایران از بازرگانان و بازرگانان


شرکت بیمه ایران در راستای سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم و به منظور تسهیل مبادلات و مراودات تجاری، توسعه صادرات و تامین پوشش بیمه ای مناسب و مطمئن برای تجار و صادرکنندگان کشور فعالیت های جدیدی را آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و به نقل از روابط عمومی هلدینگ بازرگانی صبا، شرکت بیمه ایران تفاهم نامه چهارجانبه ای را با سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران و هلدینگ بازرگانی صبا در خصوص فعالیت های خود در زمینه پوشش صادرات به امضا رساند. خطرات و حمایت از معامله گران خصوصی.

این تفاهم نامه بین علیرضا پیمانبک، مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا علیخانی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حسن شریفی، مدیرعامل شرکت بیمه ایران و محسن احمدی، مدیرعامل هلدینگ توسعه تجارت صبا به امضا رسید. تنظیم بیمه صادرکنندگان و تضمین کاهش ریسک صادرات.

بر این اساس، هر یک از طرفین تفاهم نامه در زمینه ارائه خدمات در حیطه وظایف و فعالیت های قانونی خود برای تسهیل، تشویق و توسعه صادرات کشور، ارائه پوشش های بیمه ای و اتکایی، تامین زیرساخت های مورد نیاز بازرگانان ایرانی، صادرکنندگان و شرکت‌های داخلی و خارجی سطح کمی و کیفی همکاری‌های دو کشور را گسترش و ارتقا خواهند داد.

حمایت از صادرات ایران از طریق تامین پوشش بیمه ای و تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری های مربوط به صادرات کالا و خدمات، شرکت طرفین برای ارائه خدمات در هیات های تجاری، جلسات کمیته مشترک و … برای تسهیل عقد قرارداد صادراتی تجار بخش خصوصی با خریداران خارجی. هلدینگ بازرگانی صبا و زیرمجموعه های آن با استفاده از توانمندی های بیمه ایران، برای ارائه پوشش های بیمه ای و اتکایی به منظور کاهش ریسک های صادراتی، توسعه تجارت خارجی، توسعه صادرات و ارائه خدمات بیمه ای ویژه به مراکز و اعضای مرکز تجاری ایران و شرکت های تابعه و شرکت های اقتصادی صندوق یکی از مهمترین ارکان این همکاری چهارجانبه در کشورهای مختلف است.

شایان ذکر است شرکت بیمه ایران در این تفاهم نامه مشترک در خصوص ارائه پوشش های بیمه ای، تضمین اعتبار و سرمایه گذاری مربوط به صادرات کالا و خدمات به شرکت های ورودی سازمان توسعه تجارت که از طریق صندوق ضمانت صادرات به تصویب رسیده است. ، کار خواهد کرد.

همچنین مشارکت راهبردی دو طرف برای طراحی پوشش‌های بیمه‌ای جدید مورد نیاز برای ریسک‌های خاص، صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های لازم برای شرکت در مناقصه‌های بین‌المللی و همکاری برای تامین پوشش اعتباری فعالان اقتصادی.

در این تفاهم نامه دو طرف بر همکاری برای ارزیابی ریسک ها و وابستگی خریداران خارجی کالا و خدمات ایرانی و تهیه بسته حمایتی ویژه برای توسعه فعالیت های اقتصادی واحدهای کوچک و متوسط ​​و شرکت های دانش بنیان تاکید کردند.

مشارکت راهبردی برای استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی دو طرف به منظور بهره مندی از خدمات یکدیگر و معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان به هلدینگ صبا توسط سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری مشترک. به ویژه در بازارهای صادراتی واحدهای اقتصادی و همکاری های تجاری و بازاریابی، کمک به تسهیل و کاهش هزینه های تامین مالی واحدهای صادراتی برای حضور موفق در بازارهای صادراتی از دیگر موارد این تفاهم نامه است.

همچنین همکاری دو طرف برای برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی داخلی و بین المللی به ویژه آموزش بیمه برای ارتقای توان صادراتی شرکت ها و شرکت های ایرانی و همکاری برای تامین زیرساخت های فناوری اطلاعات، لجستیک و حمل و نقل مورد نیاز در حال انجام است. توسط احزاب و شرکت ها و صادرکنندگان و بازرگانان یکی دیگر از جنبه های مهم این یادداشت چهارجانبه است.

از دیگر نکات قابل توجه این تفاهم نامه چهارجانبه می توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوق، فناوری اطلاعات و مهندسی به سازمان توسعه تجارت و بیمه، صندوق ایران، شرکت ها، صادرکنندگان و تجار توسط سازمان توسعه تجارت و ضمانت صادرات اشاره کرد. این صندوق توسط هلدینگ صبا، به گسترش همکاری با آژانس مدیریت فوریت های فدرال در زمینه های مورد توافق با تمرکز بر بیمه و اعتبار بین المللی، بازار سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، گردشگری و تجارت بین المللی اشاره کرد.