حقیقت تاریک در مورد کیف های پوره – اوه عزیزمکیسه های پوره فوق العاده کاربردی هستند ، حاوی میوه ها و سبزیجات هستند و از همه مهمتر بچه ها آنها را دوست دارند ، اما آیا آنها واقعاً گزینه ای سالم برای کودک شما هستند؟ ممکن است آنها به همان اندازه خانگی سالم به نظر برسند ، اما متأسفانه اینطور نیست … حتی با “ارگانیک” روی برچسب.

چگونه ساخته می شوند

اولین قدم برای خرید پوره از فروشگاه در یک تولید کننده انبوه اتفاق می افتد که در آن میوه ها و سبزیجات با حرارت بسیار بالا پخته می شوند تا خمیر پایداری ایجاد شود. سپس این تفاله به تولیدکنندگان مختلف غذای کودک ارسال می شود ، که آن را به روش خود ترکیب می کنند و سپس دوباره با دور دوم عملیات حرارتی فوق العاده بالا آن را می پزند.

میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های محلول در آب و آنزیم های حساس به گرما هستند. بنابراین در حالی که دمای بالا با از بین بردن همه “چیزهای بد” دوام آن را تضمین می کند ، متأسفانه بیشتر ارزش غذایی را نیز از بین می برد. در نتیجه یک شربت حاوی قند زیاد ، مواد مغذی کم است و دیگر شبیه یک میوه یا سبزی واقعی نیست. پوره خریداری شده همچنین حاوی فیبر ، چربی یا پروتئین لازم برای کاهش سطح قند خون نیست که این جیب های کوچک به ناچار ایجاد می کنند. متأسفانه ، آنچه بالا می رود باید کاهش یابد و هنگامی که قند خون بالاخره پس از عجله قند کاهش می یابد ، احتمال ذوب شدن و عصبانیت بیشتر است.

اولین تجربیات تغذیه نوزاد ترجیحات او را برای آینده نشان می دهد. کودکانی که از نوزادان فرآوری شده شیرین استفاده می کنند ، شانس بیشتری برای ترجیح مادام العمر به غذاهای فرآوری شده شیرین دارند. حتی کیسه هایی با طعم هایی که معمولاً شیرین تلقی نمی شوند ، مانند کلم پیچ و کینوا ، عمدتا با کاهش شدید و اعتیادآور میوه های شیرین پر می شوند.

یک اخطار به عنوان آرامش ماسک می زند

اگرچه توت فرنگی یک غذای رایج برای واکنش نوزادان (اغلب با بثورات پوستی) است ، اما هنوز هم برای صرفه جویی در پوره خریداری شده به آن اضافه می شود. با این حال ، تولیدکنندگان غذای کودک به والدین اطمینان می دهند که نگران نباشند و می گویند از چنین درجه حرارت بالایی برای پردازش توت فرنگی پوره شده خود استفاده می کنند که باعث از بین رفتن پروتئین مسئول واکنش آلرژیک می شود. آنها همچنین می گویند که درجه حرارت برای پخت توت فرنگی در خانه نمی تواند به حدی برسد که بتواند همان پروتئین ها را از بین ببرد.

آیا من تنها کسی هستم که این را به عنوان یک پرچم قرمز وحشتناک می بینم؟

کیسه های پوره خانگی و قابل استفاده مجدد چطور؟

اگرچه مواد داخل آن بسیار مغذی تر است ، اما هنوز دلایل متعددی برای محدود کردن استفاده کوچک از کیسه ها وجود دارد.

کیسه های پوره کودک شما را از نظر تنوع و رنگ ، بافت و مزه آماده نمی کند.

نشان داده می شود کودکانی که از غذاهای پوره شده برای مدت زمان طولانی تری استفاده می کنند بعداً در برابر بافت ها و عطرهای مختلف مقاومت بیشتری می کنند (خواندن = خاردار).

در حالی که طعم کدو تنبل و نخود فرنگی متفاوت از موز و سیب است ، همه پوره های خریداری شده در فروشگاه طعم شیرینی دارند ، به همین دلیل تنوع برای پرورش کام کاملاً ماجراجویانه کاملاً مناسب وجود ندارد.

من اغلب از والدین می شنوم که می گویند کیف بچه یا نوزاد خود را بر سایر غذاها ترجیح می دهند. برای من این یک شاخص بسیار واضح است که افزودن کیسه های پوره بر آنها تأثیر منفی دارد. ادامه دادن به ارائه این کیسه ها در کوتاه مدت راحت تر است ، اما اگر تنها چیزی است که من می خواهم بخورم ، می توانم قاطعانه تضمین کنم که دادن کیسه های بیشتر به آنها تنها انتخاب های بیشتری را به همراه خواهد داشت.

کیسه های پوره اجازه نمی دهند کودک با غذا تعامل داشته باشد.

خوردن ، لمس کردن و بو کردن غذا همه اجزای مهمی هستند که برای احساس سیری ضروری هستند ، و فقدان این عوامل کلیدی در هنگام غذا خوردن می تواند به طور قابل توجهی با نشانه داخلی فیزیکی سیری تداخل داشته باشد.

تعامل با غذا همچنین برای آموزش نحوه تنظیم قسمت های مناسب به نوزادان مهم است ، نه این که کیسه ای را بدون فکر تا زمان اتمام آن به عقب پرتاب کنید.

کیسه های پوره غذای مناسب را به نوزادان آموزش نمی دهند.

غذاهای تازه و مناسب به نوزادان اجازه می دهد تا از طعم و مزه غذاهای فردی قدردانی کنند. سپس حتی با گذر از این مرحله پر از ناهنجاری در دوران پانسمان ، کسانی که با پایه محکم شروع کرده اند ، خیلی سریعتر به یک غذای پرماجرا باز می گردند ، نه اینکه در دوران مدرسه خود انتخابی خوب انجام دهند.

من می دانم که والدین راحتی خود را دوست دارند ، اما واقعیت این است که کیسه های پوره مطمئناً غذای مفیدی نیستند که آنها به بازار عرضه می کنند. هنگامی که من با نوزادم بیرون هستم و وقت ندارم یک غذای مناسب درست کنم ، ما به سادگی غذای مسافرتی مانند آووکادو ، بدون نمک کنسرو شده ، کره آجیل یا میوه خشک شده را با خود می آوریم.

آیا کیسه های پوره وحشتناک ترین چیزی است که به فرزند خود می دهید؟ مطمئناً نه ، اما تکیه کنونی فرهنگ ما به کیف های دستی قطعاً به فرزندان ما لطف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید