حضور مهر ایران در رویداد اطلاعاتی توزیع گاز


ایران سیل با حضور در کمیته تخصصی اولین رویداد «توسعه همکاری های دانش بنیان در ایجاد سامانه هوشمند توزیع گاز طبیعی» ضمن ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه هوشمندسازی از جمله پلت فرم کنترل هوشمند و مدیریت کنتور گاز و همچنین در کمیته تخصصی مربوطه شرکت کردند.

به گزارش توفام آنلاین، این رویداد با هدف نمایش توانمندی های شرکت های دانش بنیان در حوزه هوش انرژی و مستقیم آنها، شامگاه دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. اثر متقابل. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور ادارات دولتی از جمله شرکت ملی گاز ایران با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از نمایندگان شرکت ملی گاز ایران برگزار شد. سازمان انرژی مجلس شورای اسلامی.

«متر هوشمند»، «زیرساخت انتقال داده»، «پلتفرم های تحلیل داده ها» و «الزامات و مقررات» از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این مراسم بود.

این رویداد در دو بخش نمایشگاه و ارائه برگزار شد. در بخش نمایشگاه، شرکت‌های فعال در زنجیره ارزش هوش و سنجش هوشمند، قابلیت‌ها و محصولات خود را به نمایش گذاشتند. یکی از مهم ترین محصولات ارائه شده در این بخش، پلت فرم هوشمند کنترل و مدیریت کنتور گاز ایرانسل مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (NB-IoT) است که توسط ایرانسل با همکاری مدیریت دانشگاه و دانشگاه طراحی و پیاده سازی شده است. سازنده کنتور اکباتان. فناپ زیرساخت است.

مهر ایران در کمیته تخصصی این رویداد مهم ترین دغدغه ها و پیشنهادات خود را در حوزه های نیازمندی ها، زیرساخت ها و سازماندهی در حوزه اطلاعاتی ارائه کرد.

مدیر ارشد فروش ایرانسل در این پنل گفت: ایرانسل اولین شرکتی بود که شبکه ای مبتنی بر فناوری NB-IoT ارائه کرد. عدم وجود الزامات نرم افزاری در مکانیزم های داخلی شرکت ها، آمادگی لازم در بازار برای استفاده از این خدمات ایجاد نشده است. وی در عین حال افزود: البته ایران سیل هم اکنون این امکان را فراهم کرده است که این خدمات را در قالب هات اسپات به شرکت های پیشرفته ارائه کند و در مرحله بعد اقدامات لازم را برای توسعه آنها انجام دهد.

وی همچنین با اشاره به موضوعات حوزه مقررات در این حوزه گفت: در حال حاضر در بحث اینترنت اشیا و مطالعه از راه دور، مشکلات و خلأهای قانونی در زمینه هایی مانند قوانین ثبت سیم کارت وجود دارد. شماره گذاری، مالکیت و… «مسئولین مربوطه باید وارد آن شده و موانع و خلأهای قانونی موجود را برطرف کنند.

هوشمندسازی خدمات شهری یکی از الزامات زندگی امروزی در مدیریت منابع و انرژی و ارائه خدمات مدرن شهری است. استفاده از راهکارهای شهر هوشمند نقش موثری در جلوگیری از خطرات تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوایی دارد.

راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا مانند نظارت بر آب، هوا و خاک شهری و کنترل میزان آلاینده های شهری و صنعتی به پاکسازی محیط کمک می کند. در این راستا شهرهای هوشمند توانسته اند انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۲۰ درصد کاهش دهند.

حمل و نقل شهری و مشکلات ترافیکی یکی دیگر از نگرانی های ناشی از افزایش جمعیت شهری است که با حمل و نقل هوشمند و مدیریت ترافیک در شهرهای هوشمند برطرف شده است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص لحظه ای تصادفات و حوادث، پیش بینی تغییرات در الگوی ترافیک و… همگی از وظایف این سامانه می باشد.