جهش چشمگیر نماگرهای عملکرد بانک سینا در پایان سال ۱۴۰۰


معاون برنامه ریزی و رئیس امور شعب و مناطق بانک سینا از جهش چشمگیر شاخص های عملکردی این بانک طی سال ۱۴۰۰ نسبت به دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمداله جمالی خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت عملکرد و گزارش های مالی منتشر شده حاکی از آن است که این بانک در دو سال منتهی به پایان از نظر رشد حجم منابع روندی صعودی را طی کرده است. . ۱۴۰۰ به طوری که تراز منابع در پایان سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۰۹ درصدی نسبت به سال ۱۳۷۷ بالغ بر ۴۶۷ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی افزود: عملکرد بانک سینا در بخش هزینه ها نیز با رشد ۱۲۱ درصدی همراه بود به طوری که در پایان سال ۱۳۹۳ به حدود ۳۷۱ هزار میلیارد رسید.
وی افزایش ۲.۳ درصدی نسبت هزینه ها به منابع در پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به دو سال قبل را ناشی از عملکرد چشمگیر این بانک دانست که توانست رتبه چهارم را در بین بانک های خصوصی به خود اختصاص دهد.
جمالی رشد ۳۵۶ درصدی سودآوری بانک در پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به دو سال قبل را نقطه عطفی در عملکرد آن و نتیجه اجرای برنامه ها و سیاست های مدون و منسجم دانست و گفت: این دستاورد می تواند پایه ای برای ثبات بانک و درآمدزایی مستمر در سال های آینده ایجاد کند.
معاون برنامه ریزی بانک سینا با اشاره به رشد ۲۱۸ درصدی تعهدات صادره این بانک خاطرنشان کرد: این بانک در زمینه تعهدات و میزان ضمانت نامه های صادره رتبه هفتم را در بین بانک های خصوصی و از نظر انتشار به خود اختصاص داده است. نامه ها. در پایان سال ۱۳۹۳ در بین بانک های خصوصی در رتبه پنجم قرار گرفت. در مجموع در زمینه تعهدات صادره با رشدی نزدیک به ۲۱۸ درصد، حجم تعهدات صادره بانک سینا در پایان اسفندماه به ۱۴۰۰ معادل ۱۶۶ هزار میلیارد ریال رسید.
وی در تشریح چگونگی دستیابی به این موفقیت گفت: این بانک با اجرای طرح های تفصیلی با محوریت تحقق اهداف بلندمدت اقتصاد مقاومتی و در چارچوب قوانین نظام پولی و بانکی توانسته به رسالت خود عمل کند. . دولت و با بهره گیری از تجارب داخلی با رویکردی هوشمندانه.