جمع آوری مطالبات و ارتقاء بسترهای الکترونیکی در دستور کار صندوق تامین است


جلسه توافقی مشاوران، دستیاران و مدیران پرسنلی با حضور مدیرکل صندوق آسیب های بدنی برگزار شد.
و به گزارش پایگاه خبری اینترنتی به نقل از روابط عمومی صندوق خسارت های بدنی، در ابتدای این جلسه که مسئولان شعب منطقه ای صندوق نیز به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند، مهدی قمصریان با اشاره به تلاش مستمر کارکنان صندوق برای برخورد و ارائه خدمات به وی برای حادثه دیدگان حوادث رانندگی: افرادی که دچار این حوادث ناگوار می شوند اغلب از ضعیف ترین اقشار جامعه هستند، لذا تسریع در ارائه خدمات خدمات ضمن رعایت شأن و منزلت آسیب دیدگان باید همواره مورد توجه مدیران صندوق و همکاران در شعب باشد، به این موضوع نیز توجه ویژه شود.
مدیرعامل صندوق بیمه خسارات بدنی افزود: در این راستا تشریفاتی برای توجه ویژه به موضوع تکریم ارباب رجوع از جمله سرعت حرکت صندوق برای اخذ مدارک و بررسی و چگونگی وقوع حادثه در به منظور انجام و انجام تعهدات قانونی صندوق توسط کارشناسان خبره به انجام تعهدات این صندوق نسبت به زمان های مشابه گذشته در بازه های زمانی کوتاه تری بوده است.
همچنین به منظور تسهیل در ثبت و رسیدگی به مطالبات، سامانه‌های نرم‌افزاری را به‌روزرسانی کرد و ابعاد مختلف قانون بیمه شخص ثالث و قوانین بودجه کشور و آمار موارد محقق نشده آنها را بررسی کرد تا به مراجع ذی‌صلاح ارائه شود. به منظور پیش بینی آنها تشریفات لازم برای اصلاح یا به روز رسانی آنها و صدور قوانینی که تضمین کننده اجرای تعهدات قانونی و مسئولیت صندوق به عنوان یک نهاد اجتماعی حاکمیتی باشد، از موارد مهم در اولویت های کاری این صندوق است.
مدیرکل صندوق خسارت های بدنی در نشست همفکری با مدیران، توسعه خدمات الکترونیک و استفاده از دانش روز در حوزه فناوری اطلاعات را مهم دانست و بر وصول مطالبات از مجرمان فاقد مدرک تاکید کرد. بیمه نامه. وی افزود: بی احتیاطی و سوء ظن به عدم خرید عمدی بیمه نامه شخص ثالث از سوی مالکان خودرو و پیگیری برای بازپس گیری خسارات پرداختی از متخلفین بدون بیمه نامه از مهم ترین و خطرناک ترین موارد قانونی است. وظایف صندوق که با توجه به ظرفیت قانونی موجود صندوق می توان به شناسایی و مصادره اموال عاملان تصادفات، ترافیک و در نتیجه جلوگیری از گسترش فرار بیمه ای صاحبان وسایل نقلیه نسبت داد.
قمصریان همچنین به اصلاح ساختار سازمانی، توسعه هماهنگی های خارج از سازمان، تحلیل و طراحی مستمر سیستم ها و همچنین فرآیندهای عملیاتی صندوق، توسعه فناوری اداری و استفاده از خدمات دولت الکترونیک اشاره کرد. از دیگر اهداف اصلی صندوق برنامه ریزی برای بهبود از دیگر اهداف تحول سازمانی در صندوق پس انداز خسارت بدنی است.
دبیر مجمع عمومی صندوق بیمه در مقابل خسارت های بدنی در خاتمه خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و اجرای رویه های لازم برای شایستگی در انتخاب مدیران و کارکنان، هماهنگی برای اجرای برنامه های ارزیابی عملکرد کارکنان، ایجاد پنل کنترل آمار اطلاعات اداری و سازمانی و نیروی انسانی توسعه و اجرای برنامه های فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای کاهش تصادفات جاده ای و افزایش ضریب نفوذ بیمه شخص ثالث در جامعه از دیگر برنامه های تحول آفرین این صندوق است.