جزئیات آمار مصرف محصولات فولادی در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱


آمار مصرف فولاد در ماه های مختلف سال متفاوت است و این تحت تأثیر عوامل مهمی است. در این مقاله به تحلیل آمار مصرف محصولات فولادی در دو ماهه اول سال ۱۴۰۱ می پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری خدمات بانکداری الکترونیک، بازار آهن طی دو ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه فروردین و اردیبهشت سال گذشته شاهد افزایش مصرف محصولات فلزی بود. در این مطلب مصرف ظاهری هر مقطع فولادی را برای شما خوانندگان عزیز مقایسه کرده ایم پس با ما همراه باشید.

نگاهی به آمار مصرف ظاهری میلگرد، آهن و آهن ورق در ماه های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

ابتدای مطلب را به بررسی ۳ محصول پرطرفدار و پرکاربرد در بازار فولاد اختصاص می دهیم چرا که بسیاری از افراد قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن و ورق آهن را دنبال می کنند.

آمار مصرف میلگرد

مصرف فولاد تقویت کننده در دو ماهه نخست سال جاری یک میلیون و ۳۹۳ هزار تن بوده در حالی که در دو ماهه نخست سال گذشته یک میلیون و ۲۱۴ هزار تن بوده است که حاکی از افزایش ۱۵ درصدی ظاهری است. مصرف و این تغییرات مصرف در انتخاب قیمت میلگرد درگیر شد

به گفته کارشناسان آهن آنلاین:

وی ادامه داد: با توجه به اینکه میلگرد جزء اصلی فعالیت های عمرانی و ساختمانی است، آگاهی از شرایط و تغییرات قیمت میلگرد امروز به پیمانکاران فعال در این صنایع کمک می کند تا برآورد دقیق تری از هزینه نهایی پروژه های خود داشته باشند و قیمت روز میلگرد بستگی به این دارد. بر عوامل متعددی مانند نوسانات بازار فولاد و نرخ ارز، عرضه و تقاضا، عوارض صادراتی و … این عوامل تاثیر زیادی بر قیمت ۱۴ و ۱۶ میله به عنوان حجم فروش این محصول دارد.

آمار مصرف بشقاب داغ

در دو ماهه نخست سال جاری مصرف صفحه گرم حدود یک میلیون و ۷۳۶ هزار تن و در دو ماه نخست سال قبل یک میلیون و ۶۰۵ هزار تن بوده که حکایت از افزایش ۸ درصدی مصرف این محصول فولادی دارد.

یکی از عوامل تاثیرگذار بر تغییرات قیمت ورق آهن در دو ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل، مصرف صافی است.

آمار مصرف تیرآهن

برای تحلیل بهتر قیمت تیرآهنهمچنین باید به آمار مصرف تیرآهن فولادی نیز توجه داشت که نشان از رشد ۱۲ درصدی از ۱۸۱ هزار تن در دو ماهه نخست سال گذشته به ۲۰۲ هزار تن در دو ماهه نخست امسال دارد.

طبق بررسی های انجام شده:

تیرآهن به عنوان یکی از مهمترین پروفیل ها در صنعت ساختمان شناخته می شود. حجم استفاده از این محصول به حدی است که کوچکترین تغییر در قیمت پکیج نیز تفاوت زیادی در هزینه اجرا به همراه خواهد داشت. انتخاب درست چنین محصول مهمی تاثیر زیادی در تعیین موفقیت و شکست پروژه خواهد داشت.

مقایسه آمار مصرف مقاطع بلند فولادی در دو ماهه اول ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

در قسمت قبل به میزان مصرف میلگرد و تیرآهن پرداختیم و در این قسمت به بررسی میلگرد می پردازیم:

آمار مصرف قوطی آهن

آمار مصرف قوطی آهنی، نبشی، میخ و سایر مقاطع فولادی با افزایش ۲۳ درصدی مواجه شد. به این ترتیب از ۱۱۷ هزار تن در دو ماهه نخست سال گذشته به ۱۴۴ هزار تن در دو ماه نخست امسال رسید.

آمار مصرف نشان داده شده برای مقاطع بلند فولادی را در این تصویر مشاهده می کنید

بررسی نوسانات مصرف مقاطع مسطح فولادی در دو ماهه اول ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

در قسمت های اول مقاله به مقایسه میزان مصرف صفحات داغ پرداخته ایم و در ادامه به دو بخش دیگر از صفحات فولادی می پردازیم.

آمار مصرف بشقاب سرد

در بین تمامی پروفیل های فولادی تخت و بلند، ورق سرد تنها محصولی است که مصرف آن آشکارا کاهش یافته است. مصرف این بخش معدنی در دو ماهه نخست سال گذشته ۴۸۲ هزار تن و در دو ماهه نخست امسال ۴۲۶ هزار تن بوده است.

آمار مصرف صفحات روکش دار

این محصول معدنی با رشد ۷ درصدی از ۲۵۳ هزار تن در دو ماهه نخست سال گذشته به ۲۷۱ هزار تن در دو ماهه نخست امسال رسیده است.

آمار مصرف نشان داده شده برای مقاطع تخت فولادی را در این تصویر مشاهده می کنید.

اما تغییرات مصرف فولاد میانی (بلوک، گل، بشقاب) در دو ماه اخیر را بررسی کنید!

میزان مصرف کاشی از یک میلیون و ۹۴۹ هزار تن در دو ماهه نخست سال گذشته با افزایش ۱۵ درصدی به ۲ هزار و ۲۴۴ هزار تن در دو ماهه نخست امسال افزایش یافت. اما بیلت و آلوچه با افت ۴ درصدی از ۲ میلیون و ۶۸۹ هزار تن در دو ماهه نخست سال گذشته به ۲ میلیون و ۵۷۵ هزار تن رسید.

علیرغم رشد منفی میله های آهنی و رونق، کل مصرف فولاد میانی با ۴ درصد افزایش از ۴ میلیون و ۶۳۸ هزار تن در سال قبل به ۴ میلیون و ۸۱۹ هزار تن در سال جاری تغییر کرد.

آخرین کلمه

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، با بررسی نمودار مصرف ظاهری فولاد، متوجه می شویم که مصرف مقاطع فولادی طویل نسبت به مقاطع فولادی مسطح که به ترتیب ۱۵ و ۱۰ درصد هستند، رشد بیشتری داشته است. .

اما سهم مصرف مقاطع مسطح فولادی در دو ماهه نخست سال گذشته و در دو ماهه نخست امسال بیشتر از مقاطع بلند فولادی است.

در این تصویر مقایسه مصرف ظاهری فولاد در دو ماهه اول ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را مشاهده می کنید.

با بررسی آمار مصرف ۶ محصول فولادی در این زمان، بیشترین میزان رشد مربوط به قوطی آهنی و کمترین آن به صفحات سرد با رشد منفی اختصاص دارد. بیشترین میزان مصرف از نظر هزار تن در سال گذشته و امسال مربوط به صفحه داغ است. کمترین میزان مصرف بر حسب هزار تن در هر دو سال متعلق به قوطی های آهنی است.

در رابطه با فولاد میانی باید به این نکته اشاره کرد که بیلت و بازو با نسبت تغییرات منفی کمترین نرخ رشد را داشتند، اما با این وجود امسال و سال قبل بیشترین میزان مصرف را به فولاد میانی به میزان هزار تن اختصاص دادند.

رشد تقاضا برای مصرف فلزات و مقاطع فولادی موجب توسعه و بهبود بازار آهن می شود، اما در این میان نباید نقش سایر مولفه ها برای پیش بینی قیمت محصولات فولادی و تغییرات آنها را نادیده گرفت.

به همین دلیل توصیه می کنیم علاوه بر بررسی جدیدترین مقالات معدنی، آخرین مقالات معدنی را نیز مطالعه کنید قیمت آهن به سایت آهن آنلاین مراجعه کنید.

https://ahanonline.com/

آدرس: تهران، ستاره خان، خیابان بن بست بناشی، خیابان حبیب الله ۱۱۴

شماره تماس: ۵۴۷۱۲-۰۲۱

ایمیل: [email protected]