جایگاه BNPL در زندگی روزمره مردم


در هفدهمین رویداد Finap به آن اشاره شد.

هفدهمین رویداد FINAP با موضوع BNPL در روز پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ برگزار شد، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد به تشریح نقش و تاثیر BNPL در زندگی روزمره و سبک زندگی مردم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی پرداخت الکترونیکی سداد، محمد حسین کاشی در سخنانی با عنوان «جایگاه BNPL در زندگی روزمره و سبک زندگی مردم» با اشاره به ریشه های سنتی این سرویس مدرن در ما. فرهنگ در قالب اعتبار و مرجع. وی در خصوص آمارهای جهانی حاکی از رشد ۵ برابری استفاده از سرویس «اکنون بخر، بعدا پرداخت کن»، گفت: فروشنده، خریدار و دلال سه بازیگر اصلی BNPL هستند و گرایش مردم به اعتبارات خرد، کرونا و افزایش انتخاب. در خرید سه عامل مهم در ارتقای جایگاه BNPL است. وی مهمترین مزیت BNPL را امکان اخذ وام های کوچک بدون بهره و تسهیل در پرداخت آنها دانست و افزود: با توجه به اهمیت اعتبارسنجی در سال های اخیر اطلاعات به دست آمده از قراردادهای BNPL می تواند نقش مهمی در تأیید سلامت داشته باشد.”

در این رویداد، حسام خواج پور، معاون بازرگانی پرداخت های الکترونیکی SADAD، در میزگردی با عنوان «BNPL چگونه به رشد اقتصاد ایران کمک می کند؟» شرکت کرد. وی با تاکید بر اینکه این سرویس اولین گام های خود را در ایران برمی دارد، گفت: اگر می خواهیم BNPL در ایران به صورت اصولی رشد کند، همه فعالان باید پس از شناخت صحیح از الزامات BNPL وارد این عرصه شوند.

مشروح سخنان مدیرعامل و معاون تجارت الکترونیک سداد به زودی برای استفاده علاقمندان منتشر خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!