توییتر به دنبال استخدام یک تیم حقوقی برای شکایت از ایلان ماسک است


توییتر شرکت حقوقی Wachtel، Lipton، Rosen & Katz را برای شکایت از ایلان ماسک، که از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید این شرکت شبکه اجتماعی انصراف داد، استخدام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری آنلاین، توییتر قصد دارد اوایل هفته جاری شکایت خود را ثبت کند. با انتصاب واچتل، توییتر به وکلایی مانند بیل ساویت و لئو استرین که ریاست دادگاه دلاور را بر عهده دارند، دسترسی خواهد داشت.

ایلان ماسک توسط ملکه امانوئل اورکوهارت و سالیوان، که با موفقیت از شکایت افترا در سال ۲۰۱۹ دفاع کرد و از او در دعوای سهامداران علیه تصاحب تسلا در سال ۲۰۱۸ توسط ماسک، حمایت کرد.

دلاور محل استقرار بیش از دوجین شرکت سهامی عام ایالات متحده، از جمله توییتر، و بیش از ۶۰ درصد از شرکت های فورچون ۵۰۰ است. در دادگاه های دلاور، قضات که متخصص قانون تجارت هستند، بدون هیئت منصفه به پرونده ها رسیدگی می کنند و نمی توانند خسارت تنبیهی را تعیین کنند. بر اساس نبردهای حقوقی قبلی مربوط به پرونده های ادغام شرکت ها، چنین پرونده ای می تواند ماه ها طول بکشد و اغلب منجر به حل و فصل خارج از دادگاه برای جلوگیری از شکایت های بیشتر می شود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و ثروتمندترین مرد جهان، پس از بسته شدن بازار در روز جمعه، در یک پرونده نظارتی گفت که قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید توییتر را لغو کرده است، زیرا این شرکت شبکه‌های اجتماعی شرایط متعدد قرارداد خرید را نقض کرده است. در واکنش به این تصمیم، برت تیلور، رئیس توییتر، اعلام کرد که هیئت مدیره قصد دارد برای اجرای این توافق اقدام قانونی انجام دهد.

به گزارش بلومبرگ، ارزش سهام توییتر در معاملات رسمی با ۵.۱ درصد کاهش به ۳۶.۸۱ دلار رسید و پس از پایان فعالیت بازار، با ۴.۸ درصد کاهش به ۳۵ دلار رسید.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!