تولید “RERA” به منظور ساخت و ساز داخلی


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید از خطوط تولید خودروسازی خزر از تولید محصول جدید “RERA” در این سایت تولیدی با محوریت تولید داخلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ مهدی خطیبی ایران خودرو را ثروت و سرمایه ملی و اقتصادی کشور دانست و گفت: فعالیت این گروه صنعتی که به تولید داخلی نگاه می کند، بر بهره گیری از توانمندی ها و توانمندی های موجود متمرکز است.
گزارش شد خزر خودروسازی اولین سایت تولیدی ایران خودرو بود که توانست تعداد خودروهای با کمبود قطعه را به صفر برساند. این نمایشگاه به عنوان آمار تولید اعلام شد، بنابراین تولید روزانه ۱۸۰ دستگاه در سایت مازندران با تولید سال گذشته متفاوت بوده و شامل خودروهای کامل می شود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به مزایای تولید کامل و جلوگیری از سپرده گذاری سرمایه انسانی گفت: با حذف خودروهای ناقص از روند تولید، کیفیت محصولات افزایش یافته و هدف تولید ۷۵۰ هزار خودرو محقق می شود. از هزینه هفت هزار میلیارد تومانی نیز جلوگیری می شود. خسارت ناقص تولید گروه صنعتی ایران خودرو در سال گذشته چهار هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
خطیبی بر توسعه صنعت قطعات یدکی در استان مازندران تاکید کرد و گفت: باید وابستگی سایت تولید خزر به شهرستان ها و استان های دیگر کاهش یابد و ظرفیت قطعه سازی متناسب با تولید خودرو در استان ایجاد شود. استان به منظور کاهش آن. هزینه های لجستیک، مشکلات تامین و مسائل فنی، کیفیت نیز باید بهبود یابد.
وی تولیدات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سایت خودروسازی خزر را شناسه این سایت دانست و گفت: ایجاد ظرفیت های جدید تولید قطعات یدکی در استان در افزایش توانمندی های این سایت موثر خواهد بود.
خطیبی افزود: برای ارتقای جایگاه صنعت خودرو و جلب رضایت و اعتماد مردم، تدوین و اجرای طرح تحول فرهنگی و اجتماعی صنعت خودرو ضروری است و در این راستا این وب سایت توانسته است. تا با معرفی شخصی این وب سایت گامی موثر در جهت توانمندسازی این وب سایت برداریم.
وی در خصوص نیاز سایت مازندران به شبکه ریلی گفت: با پیگیری های نمایندگان محترم شورای اسلامی و مسئولین منطقه در آینده نزدیک شاهد اقدامات خوبی در خصوص دسترسی این سایت به شبکه ریلی خواهیم بود. راه آهن و در حال حاضر بودجه ای برای ایمن سازی راه های اصلی وجود دارد و صنعت خودروسازی در دریای خزر برای رفع مشکلات موجود در نظر گرفته می شود.
مهدی سعادتی نماینده مردم شهرستان بابل در شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت در مجلس نمایندگان با تاکید بر اینکه شهر بابل به دلیل توانمندی های بالا حضور دارد، گفت: زیرساخت های راه باید تجهیز شود. تا در اسرع وقت برای سایت تولید دریای خزر راه آهن ایجاد شود.
وی ادامه داد: با توانمندی هایی که در این شهرستان وجود دارد و توانمندی هایی که در شرکت خودروسازی خورز وجود دارد باید در کنار این سایت شهرک سازی قطعات یدکی ایجاد شود.
کریمی نماینده مردم بابل در شورای اسلامی و عضو کمیته ریاست مجلس نیز ابراز امیدواری کرد با توجه به توانمندی های ایجاد شده در ایجاد صنعت خودرو در سال جاری، این شهر جایگاه خود را پیدا کند. مازندران. در رشد و شکوفایی
وی خواستار رفع مشکلات جاده ای منطقه برای حمل ایمن تر واگن ها به محل تولید خزر شد.
عزیززاده جرجی معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل در این بازدید گفت: طرح توسعه سایت خزر گامی در جهت ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران این بخش است.
وی افزود: تکمیل چرخه تولید و تسریع در این امر درخواستی جدی برای شهرستان است که امیدواریم با ظرفیت های موجود محقق شود.