توسعه اشتغال برای زنان سرپرست خانوار


به گزارش پایگاه خبری در اینترنت به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارکاران، این تفاهم نامه روز شنبه ۱۷ مردادماه طی مراسمی در دفتر معاونت به امضای دکتر اسماعیل لقانی مدیرعامل بانک رفاه کارکاران رسید. رئیس جمهور در امور زنان و خانواده. دکتر زعفرنجی معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دکتر البرز محمدی رئیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون.

دکتر الخزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طی سخنانی در این مراسم به اهتمام و جدیت جناب آقای دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای اجرای این امر اشاره و از ایشان تشکر کرد. وی به دلیل علاقه خاص خود به ارتقای سطح زندگی زنان نان آور گفت: زنانی که از خانواده خود حمایت می کنند از آسیب پذیرترین اقشار هستند و در چندین سفر منطقه ای شاهد محرومیت این زنان از امکانات مربوط به زنان سرپرست خانواده به دلیل نبود ضامن و حمایت مالی.

وی با بیان اینکه زنان سرپرست خانواده در دولت هستند و رئیس جمهور نیز حمایت آنها را تایید می کند، تصریح کرد: این تفاهم نامه فرصت شغلی برای این زنان فراهم می کند و کرامت و کرامت آنها حفظ می شود.

وی همکاری معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک رفاه کارگران و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون را در توانمندسازی زنان سرپرست خانواده در زمینه اشتغال زایی قدردانی کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه بانک رفاه به عنوان اولین بانک کشور آمادگی خود را برای حمایت از توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان نان آور خانواده برای آنان اعلام کرد و خاطرنشان کرد: بانک رفاه با اختصاص یک مقدار بسیار مناسب اعتبار اولین بانکی است که دولت در توانمندسازی و به کارگیری زنان سرپرست خانوار مشارکت داشت و بی شک می تواند الگوی خوبی برای مشارکت سایر بانک ها در این زمینه باشد.

به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، حمایت بانک رفاه کارکاران برای توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانواده از رویکرد ارزنده دکتر للقانی مدیرعامل این بانک در جهت ایفای نقش بسزایی برخوردار است. . نقش فعال در زمینه مسئولیت های اجتماعی.

دکتر الخزعلی همچنین طی اظهارات خود در حاشیه مراسم مذکور گفت: مشارکت بانک رفاه کارگران در توانمندسازی و توسعه اشتغال زنانی که معیشت خانواده خود را تامین می کنند، آغاز همکاری مشترک این بانک خواهد بود. و معاون رئیس جمهور شکی نیست که این همکاری ها روز به روز بیشتر خواهد شد و در آینده نیز بیشتر خواهد شد.

به گفته وی مشارکت در آزادی زنان زندانی جرائم مالی غیرعمد زمینه همکاری مشترک بانک رفاه کارگران و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خواهد بود.

همانطور که دکتر مهدی مسکانی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه طی سخنانی گفت: در حوزه رفاه اجتماعی و اشتغال، رسیدگی به جامعه زنان بسیار مهم است. سرپرستان خانوار

وی با اشاره به مشکلات اخذ ضمانت نامه وام از زنان سرپرست خانوار افزود: با تامین ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه از سوی بانک رفاه کارکاران و با حمایت صندوق ضمانت توسعه تعاون، دغدغه برخی از زنان را برطرف خواهیم کرد. نان آوران خانواده ها برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم تسهیل در رشد تولید و کارآفرینی در کشور گفت: برای اجرای این تفاهم نامه شاهد تلاش ویژه معاونت امور زنان ریاست جمهوری بوده ایم. که نیاز به قدردانی دارند

دکتر اشاره کرد. به همین دلیل است که به مقوله بانکداری اسلامی توجه ویژه ای شده است.

وی افزود: تلاش های وی در حمایت از توانمندسازی و پیشرفت شغلی زنان سرپرست خانواده جای قدردانی دارد.

دکتر اسماعیل للقانی مدیر عامل بانک رفاه کارکاران طی سخنانی در این مراسم با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر حمایت از کارگران خانگی و افزایش تولید در حوزه زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: نگرانی افکار عمومی نظام بانکی این است که ما از این بابت حمایت کنیم. این امکانات را برای پرداخت ندارند.

وی افزود: حمایت بانک رفاه کارکاران برای توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانواده به منظور ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت های اجتماعی.

مدیرعامل بانک رفاه کارکاران به آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد به دلیل کمک مالی کارکنان این بانک اشاره کرد و گفت: آزادی این زنان در قالب «مردامد» و «عطار مهربانی» صورت گرفت. طرح های حمایتی، ما با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری آماده آزادی خانواده های زنان زندانی به دلیل جرائم مالی ناخواسته هستیم.

وی به حمایت های بانک رفاه کارگران در حوزه سلامت اشاره کرد و این موضوع را در چارچوب رویه های بانک رفاه کارگران در حوزه مسئولیت های اجتماعی در سال های اخیر عنوان کرد و گفت: اعطای کمک هزینه به دانشگاه های علوم پزشکی، مشارکت در ساخت و تجهیز تعدادی بیمارستان دولتی و مشارکت در ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم، مشارکت در ساخت و تجهیز مسکن دانشجویی، حمایت از بخش خصوصی در بخش بهداشت، حمایت از واحدهای تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، توزیع ماسک در حاشیه شهرهای بزرگ و اعطای تسهیلات به فعالان حوزه سلامت و … از اقدامات حمایتی بانک الرفا در سال های اخیر در حوزه سلامت است.

دکتر البرز محمدی رئیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در این مراسم گفت: این صندوق در ازای اخذ اعتبار واریز شده از اعتبارنامه، پنج برابر مبلغ را برای صدور ضمانت نامه به متقاضیان معرفی شده از سوی معاونت بانوان اختصاص می دهد. تسهیلات ارائه شده توسط بانک رفاه کارکاران: ضمانت نامه های صادره از محل این تفاهم نامه برای عملیات جزئی و تا سقف ۱۰۰۰ میلیون ریال با ضمانت صندوق در قالب ۱۰۰ درصد اصل وام و سود تسهیلات می باشد.

وی تصریح کرد: بانک رفاه کارگران اولین بانک در کشور است که از توانمندسازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار حمایت می کند و این جای تشکر دارد و امیدواریم سایر بانک ها نیز در این زمینه مشارکت کنند.

وی افزود: اگر بتوانیم مشارکت سایر بانک های کشور را در این زمینه جلب کنیم، بدون شک دستیابی به اهداف مرتبط تسهیل می شود و مشکلات زنان سرپرست خانوار در دریافت تسهیلات اشتغال کاهش می یابد.

لازم به ذکر است ضمانت نامه های صادره در قالب برگه مذکور صرفاً برای زنان سرپرست خانوار می باشد که توسط مؤسسات وام دهنده یا بانک عامل تأیید شده و طبق مدارک لازم با مشکل مواجه هستند. ارائه تضمین آنها متقاضی مشاغل کوچک برای ایجاد شغل هستند.