تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت تجاری راشا روسیه امضا شد


با حضور سفیر روسیه در ایران و نمایندگان سفارت کشورمان در این کشور، تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و بیزینس روشا روسیه برای توسعه و افزایش همکاری های تجاری بین دو کشور امضا شد.

و به گزارش پایگاه خبری در اینترنت به نقل از اطلاعیه سازمان توسعه تجارت، مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت راشا بیزینس روسیه برای توسعه و افزایش همکاری های تجاری بین دو کشور برگزار شد. «علی رضا بیمانبک» معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و لووان گاگاریان سفیر روسیه در ایران و الکسی ریبک مدیرعامل و نمایندگان بازرگانی روسیه و معدن. معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه وبینار برگزار کرد.

لووان گاگاریان سفیر روسیه در ایران در ابتدای این دیدار با اشاره به همکاری‌های تجاری بسیار مثبت دولت و شرکت‌های مختلف دو کشور، امضای این تفاهم‌نامه کمک شایانی به افزایش تعاملات و همکاری‌های بین دو کشور کرد. دو کشور

المالکی معاون سفارت ایران در روسیه با بیان اینکه روابط بسیار خوبی بین سران ایران و روسیه وجود دارد، گفت: در سال گذشته سفر رئیس جمهور ایران و همچنین سفر رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران سازمان توسعه تجارت ایران به روسیه شتاب زیادی در بین فعالان خصوصی دو کشور ایران و روسیه ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه در سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری مذاکرات مفصل و سازنده ای در راستای گسترش روابط دو کشور انجام شد، تصریح کرد: در ماه های اخیر مقامات بلندپایه دیگری نیز مذاکراتی را انجام داده اند. شاهد سفر ایران به روسیه در بخش‌های مختلف بودیم و مذاکرات مثبت نمایندگان دو کشور قطعاً زمینه ساز گسترش روابط و همکاری‌های خوب در آینده خواهد بود.

مالکی همچنین امضای این یادداشت تفاهم را بسیار ارزشمند دانست و اعلام کرد: سفارت ایران در روسیه آمادگی کامل برای همکاری با سازمان توسعه تجارت و شرکت بازرگانی راشا در راستای اجرای مفاد این تفاهم نامه را دارد. ممکن است.

سپس الکسی ریبک، مدیرعامل شرکت تجاری راشا روسیه اعلام کرد که امضای این تفاهم نامه می تواند نقش موثری در توسعه روابط دو کشور داشته باشد.

وی افزود: نشست امروز نشان دهنده اعتماد و عزم دو کشور برای افزایش همکاری های تجاری است. در واقع مهمترین و ضروری ترین بخش این تفاهم نامه ایجاد بستر تجاری است که امیدواریم به توسعه همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی کمک کند.

در ادامه علیرضا پیمانبک، معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، ابتدا به روابط خوب بازرگانان و گروه های اقتصادی دو کشور که در سایه روابط خوب و مطلوب دو سران دو کشور ایجاد شده است، اشاره کرد. حالت. وی گفت: برنامه ما در دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه بازرگانی، ایجاد هماهنگی و مشارکت بین نهادها با مجموعه‌های بزرگی مانند شرکت راشا بیزینس است که نماینده سازمان‌های مهم در صنعت روسیه و روسیه است. اقتصاد. زیر گروه های زیادی دارد و در زمینه های مختلف فعالیت می کند.

وی با اشاره به ارتباط خوب گروه های تجاری ایرانی با شرکت بازرگانی راشا افزود: امضای قرارداد همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت تجاری راشا روسیه به هدفمندی و توسعه این همکاری ها کمک می کند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته، ۶ کارگروه در حوزه های «داروسازی»، «نفت و گاز»، «تجهیزات پزشکی»، «کشاورزی»، «معدن» و «ماشین آلات» تشکیل می شود. “. کارگروهی در حوزه پزشکی راه اندازی شده و تبادلات و تفاهمات خوبی در این زمینه صورت گرفته است. به زودی قرارداد تجاری مطلوبی بین دو طرف در حوزه پزشکی منعقد خواهد شد و قطعا امضای این قرارداد اولین اقدام عملی و موثر این تفاهم نامه خواهد بود.

وی ادامه داد: در گام دوم منتظر حضور نمایندگان شرکت بازرگانی راشا در ۵ کارگروه دیگر هستیم تا مانند حوزه و کارگروه دارویی که ارتباط به بهترین شکل و مثبت برقرار شد. نتایج حاصل شد و با پیگیری مطلوب می توان رویه ها و توافقات موثری را در سایر بخش ها اجرا کرد.

پیمانبک با دعوت از مدیران شرکت بازرگانی راشا برای بازدید از ایران برای بازدید از امکانات و حوزه های تخصصی و برگزاری نشست مشترک بررسی تفاهم نامه های دو طرف، تصریح کرد: آمادگی کامل خود را برای ایجاد بستر تجاری بین دو طرف اعلام می کنیم. ما از این موضوع استقبال می کنیم زیرا این موضوع برای توسعه پلتفرم ها با جدیت در حال پیگیری است. همچنین با یک موسسه بانکی روسی برای تامین مالی برخی همکاری های مشترک ایران و روسیه به توافق رسیدیم که اتفاق ارزشمندی است.

در پایان این نشست، الکسی ریبک، مدیرعامل بیزینس راشا روسیه، با تاکید بر اینکه همکاری تجاری با ایران برای ما در اولویت است، گفت: در خصوص بحث کارگروه ها، هفته آینده جلساتی برگزار و نمایندگان خود را در این زمینه معرفی خواهیم کرد. . قطعا اجرای هرچه بهتر این تفاهم نامه و دیدارهای مستقیم می تواند به بهترین همکاری تجار و شرکای ایران و روسیه کمک کند.