تغییر در مدل کسب و کار دستگاه های خودپرداز NCR


غول فناوری بانکی به دنبال ایجاد نوآوری و افزایش کارایی عملیاتی است

NCR، ارائه‌دهنده پیشرو فناوری سازمانی برای بانک‌ها، خرده‌فروشان و رستوران‌ها، اعلام کرد که قصد دارد از راه‌حل‌های مشترک برای هدایت نوآوری و به حداکثر رساندن کارایی عملیاتی با استفاده از یک مدل نرم‌افزاری جدید استفاده کند.

NCR، ارائه‌دهنده پیشرو فناوری سازمانی برای بانک‌ها، خرده‌فروشان و رستوران‌ها، در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که هیئت مدیره آن به اتفاق آرا طرحی را برای تفکیک NCR به دو بخش مستقل تصویب کرده است.

این بخش‌ها شامل یک شرکت سهامی عام متمرکز بر تجارت دیجیتال و دیگری متمرکز بر دستگاه‌های خودپرداز است، و همچنین قرار است این جداسازی به شیوه‌ای معاف از مالیات تنظیم شود و تا سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

فرانک آر. شهید، مدیرعامل شرکت گفت: NCR به وضوح فرصتی برای افزایش ارزش سهامداران با جدا کردن تجارت دیجیتال و ATM دارد.

در طول چهار سال گذشته، ما در ایجاد یک کسب و کار پیشرو SaaS در حالی که به تقویت و رشد کسب و کار ATM خود ادامه می دهیم، گام های بلندی برداشته ایم.

وی ادامه داد: با ایجاد دو شرکت مستقل در کلاس خود، باید بتوانیم با توانمندسازی هر دوی آنها برای اجرای استراتژی های رشد و استفاده بهتر از فرصت های ارزش آفرینی آتی، سرعت تحول را تسریع کنیم.

وی افزود: “در طول فرآیند بررسی استراتژیک، ما منافع مادی در فروش کل NCR و همچنین علاقه مندی در بخش های مختلف تجارت خود داشتیم.”

در روزهای اخیر به طور فزاینده ای برای هیئت مدیره آشکار شده است که با توجه به وضعیت فعلی بازارهای تامین مالی، نمی توانیم گزارشی انبوه از معاملات شرکت به سهامداران خود ارائه دهیم که نشان دهنده ارزش مناسب و قابل قبول NCR باشد.

این شرکت تجارت دیجیتال یک شرکت رو به رشد خواهد بود که از مدل برنامه NCR برای ادامه تحول، اتصال و پیاده سازی بانکداری دیجیتال و فروش جهانی استفاده می کند.

این شرکت از راه حل های مشترک برای هدایت نوآوری و افزایش کارایی عملیاتی استفاده می کند. این شرکت همچنین برای سرعت بخشیدن به رشد و افزایش درآمد تلاش خواهد کرد.

شرکت خودپرداز یک شرکت مولد پول نقد خواهد بود که تمرکز آن بر ارائه دستگاه های خودپرداز به عنوان خدماتی به مشتریان بزرگی خواهد بود که در بانک ها و مشاغل نصب شده است.

این توسعه مبتنی بر رهبری NCR در شبکه‌های بانکی و خودپایدار خودپایه است تا تقاضای جهانی برای دسترسی به دستگاه‌های خودپرداز و استفاده از انواع جدید تراکنش‌های خودپرداز، از جمله راه‌حل‌های ارزهای رمزنگاری‌شده، برای هدایت رشد بازار را برآورده کند.

این شرکت همچنین به تغییر مدل درآمدی بسیار تکرارشونده خود برای هدایت جریان نقدی پایدار و بازده سهامداران ادامه خواهد داد.

مایکل دی. هیفورد، مدیرعامل NCR گفت: «این اعلامیه گام بعدی درست در تحول NCR است. این جدایی دو شرکت بزرگ و قوی را ایجاد می کند که هر کدام دارای اهداف تجاری متمایز و ساختار سرمایه اختصاصی و همچنین افزایش انعطاف پذیری برای نوآوری هستند.

هر شرکتی می تواند عملیات خود را ساده کند و بر آنچه به بهترین شکل انجام می دهد تمرکز کند، و از آنجا که مدل های رشد و اقتصادی متفاوتی خواهد داشت، جداسازی آنها شفافیت بیشتر و توانایی بهتری را برای سرمایه گذاران برای ارزیابی هر کسب و کار فراهم می کند.

مهمتر از همه، ما معتقدیم که این رویکرد ما را در بهترین موقعیت برای هدایت رقابتی ترین محصولات و راه حل ها برای مشتریان خود قرار می دهد.

مترجم: نیلوفر آدبنیا