تغذیه با شیر مادر و ناشتا برای زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین الگوی غذایی برای رشد نوزاد است ، اهمیت شیر ​​مادر را برای نوزادان به ویژه در شش ماهگی درک کنید زندگی اول (جایی که کودک منحصراً تحت فشار است) و مادر نگران است وقفه در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند سوال کلی برای پاسخگویی وجود دارد:

میشه سریع بریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر در ساعات بسون به اندازه کافی غذای سالم و مایعات دریافت می کنید افطار تا طلوع خورشید مشکلی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارد ؛ نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار کلاه ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزادش در حال حاضر ، ذخایر آهن پایین ، او ابتدا باید به سلامت خود و فرزندش فکر کند بهتر است زیاد تند نروید. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر رژیم غذایی مادر کامل و مناسب نباشد ، بدن مادر تخلیه می شود او از ترکیب شیر برای خود استفاده می کند ، می تواند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و مادر می شود اگر این مدل وجود ندارد و مادر سریع است ، مادر قطعا صدمه می بیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی مقدار لازم شیر را خودتان تهیه کنید ، روزه داری اشکال دارد خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید به نوزاد خود شیر می دهید ، شب بین افطار و سحر ، شما روزه هستید آنها راحت تر عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد زیرا این یک نوع موضوع است تغذیه و میزان ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. تحقیق کرده اید درک جزء اصلی شیر با ناشتا چشم ها را بطور چشمگیری تغییر می دهد زمین نخورید.
تغییر حجم شیر در برخی از مادران متفاوت است اما معمولاً اندکی است آنها حجم تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن نوزاد اهمیت دارد؟

کودک فقط تا 4 تا 6 ماه و سپس به کار دستی می پردازد کم کم غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان نیز همین است تقریباً اگر کودک غذای اضافی دریافت نکند. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز کودک را تامین کند.
تصمیم بگیرید که آیا مادر 6 تا 12 ماهه است یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. چه زمانی مادر باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان بخش اصلی رژیم غذایی کودک ، غذا و شیر مادر با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید بسیار آسان.
به طور کلی ، مادران شیرده با تغذیه مناسب ، مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید در فاصله افطار تا سحر به نوزاد خود شیر بدهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن نوزاد و مادرش در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر است منحنی سن یا منحنی رشد که نشان دهنده سوء تغذیه است ، این این سوال باید به عنوان یک شاخص مهم برای تصمیم گیری سریع در نظر گرفته شود در نظر گرفته شود. در چنین شرایطی حتی اگر کودک در سال دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و فقط شیر می دهد او غذا نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و ضعیف است وزن ، در اینجا مادر لزوماً نباید روزه بگیرد یا ممکن است یک روز را دوست داشته باشد در ضمن سریع. یا به عنوان مثال اگر بدن بدن و وزن ضعیفی برایاو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد گریه نکن.

آیا فصل های روزه داری و فصلی است که ماه رمضان در آن است؟ آیا اهمیتی دارد؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان علاوه بر ساعات بیشتر گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب بدن می شود او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی را برای نوزاد تامین کنید شما نخواهید بود.
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی دریافت کنید. بهترین در مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از قند خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های خنک را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (بیدمشک ، نسترن ، و غیره) همراه با تخم مرغ شربت دار و خاکشیر غذاهایی که سرشار از نمک های مختلف هستند.

آخرین کلمه:

مشورت با دکتر اگر نمی توانید سریع بیایید ، نگران نباشید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
ترجیح (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس که برتون روزه نمی گیرد ، می تواند باعث ترشح شود شیر می دهد یا باعث بی اشتهایی می شود.

با آرزوی موفقیت و سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید