تعامل هند با گوگل در تشدید کنترل بر برنامه های وام دهی


در ماه‌های اخیر، دولت هند بارها از گوگل خواسته است تا کنترل‌های سخت‌تری را روی اپلیکیشن‌های وام‌دهی اعمال کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت بزرگ فناوری گوگل تحت نظارت بانک مرکزی هند نیست، اما دولت این کشور و موسسه مذکور از این شرکت آمریکایی خواسته اند تا کنترل های سخت تری بر بستر وام دهی در بانک مرکزی هند اعمال کند. در ماه های گذشته و در طی جلسات متعدد به منظور حذف چنین برنامه هایی که می تواند کمک کند.

تنظیم‌کننده‌های هندی اکنون از شرکت‌های وام‌دهنده و بانک‌ها خواسته‌اند تا کنترل‌های بیشتری بر برنامه‌های وام‌دهی غیرقانونی اعمال کنند. این در حالی است که چنین اپلیکیشن هایی در زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور آسیایی رایج شده است.

همچنین، تنظیم‌کننده‌های کشور تصمیم گرفته‌اند گسترش اپلیکیشن‌های وام‌دهی را که اقدامات غیرقانونی انجام می‌دهند، مانند دریافت نرخ‌های بهره بسیار بالا و کارمزد غیرقابل تایید بانک مرکزی، یا اپلیکیشن‌هایی که قوانین پولشویی و سایر دستورات دولت را نقض می‌کنند، محدود کنند.

مقامات هندی همچنین از گوگل خواسته اند تا از طریق کانال های مختلف مانند وب سایت ها و روش های مختلف دانلود، از انتشار چنین برنامه هایی جلوگیری کند. این شرکت آمریکایی نیز با توجه به شکایات دریافتی از ارگان های دولتی اقدام می کند. سال گذشته، گوگل اعلام کرد که قوانین پلی استور را برای اپلیکیشن های مالی اصلاح کرده است. در این راستا، از سپتامبر ۲۰۲۱، الزامات بیشتری برای درخواست های وام شخصی در هند اعمال شده است.

سخنگوی گوگل می گوید: ما بیش از ۲۰۰۰ برنامه وام شخصی را در هند به دلیل نقض قوانین Google Play حذف کرده ایم. ما به همکاری با سازمان های مجری قانون و بخش مالی برای مقابله با این چالش ادامه می دهیم.

اگرچه طبق قوانین بانک مرکزی هند، هرگونه درخواست وام ثبت شده در اپ استور باید توسط موسسات قانونی پشتیبانی شود، اما در نهایت گوگل باید بر اجرای این قانون نظارت داشته و از آن تبعیت کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!