تسهیل انتشار مقالات برای پایگاه های دانش


رئیس سازمان بورس گفت:

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور گفت: معتقدم انتشار اوراق باید برای شرکت های دانش بنیان تسهیل شود و سهم انتشار اوراق این شرکت ها نسبت به اوراق دولتی افزایش یابد.

و به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مجید عاشقی در همایش شرکت های دانش بنیان و بازار سرمایه با اشاره به مقایسه شرکت های بزرگ دنیا با کشورمان گفت: مقایسه ها نشان می دهد که در کشور ما بزرگترین سهم بازار سرمایه همچنان به شرکت‌های دارایی‌محور و دارایی‌های فیزیکی مرتبط است. ۳۰ شرکت برتر اقتصاد کشورمان همچنان دارایی محور هستند که در دنیا برعکس است.

وی با تاکید بر اینکه جای شرکت های فناور و دانش بنیان در جدول شرکت های بزرگ اقتصادی خالی است، گفت: در بازار سرمایه توانمندی هایی وجود دارد که بحث مورد بحث استراتژی خروج در شرکت های دانش بنیان است و بحثی که در عرضه اولیه شرکت‌های فناوری‌محور با آن روبه‌رو هستیم.

و رئیس سازمان بورس ادامه داد: ایجاد نقدینگی در این حوزه آغاز شده است، هرچند برخی از شرکت های فعال در بازار سرمایه در گذشته دانش بنیان داشتند، اما اخیرا شاهد عرضه اولیه شرکت های فناوری محور هستیم. که اولین آنها یک شرکت مرتبط با تاکسی اینترنتی است.

عاشقی افزود: معتقدم لازم است انتشار اوراق برای شرکت های دانش بنیان تسهیل شود و سهم این شرکت ها در انتشار اوراق نسبت به اوراق دولتی افزایش یابد.

وی بیان کرد: از دو سال گذشته تامین اعتبارات خوبی در این حوزه آغاز کرده ایم و این روند باید ادامه یابد.

رئیس سازمان بورس با اشاره به فعالیت صندوق های خطرپذیر گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از صندوق های خطرپذیر و صندوق های خصوصی در بازار سرمایه فعال هستند اما ساختار این صندوق ها با وجود مالکیت خوب، خوب نیست. قابلیت جذب نقدینگی، اما باید در پایه های صندوق ها تغییر ایجاد شود

وی افزود: بحث نحوه مواجهه با ریسک های آن صندوق ها است و باید با تنوع در روش ها این ریسک ها را مدیریت کنیم تا این وجوه ریسک شود و در پروژه های جدید سرمایه گذاری شود.

عاشقی تاکید کرد: فکر می کنم امروز جایی برای استفاده از فناوری مالی در بازار سرمایه وجود ندارد.

منبع: ایلانا

لینک کوتاهلینک کپی شد!