ترکیب غذا: واقعیت یا داستان؟


وعده های غذایی ترکیبی آیا حقیقت این رژیم غذایی وجود دارد؟ در اینجا آنچه شما باید در مورد علم مواد غذایی برای سلامتی بدانید ، آمده است.

ترکیب غذا رویکردی برای غذا خوردن است که بر نحوه خوردن یک غذا – و نباید – برای حمایت از هضم مطلوب و جلوگیری از “تجمع سمی” تأکید می کند.

در حالی که در خطوط مشابه ، این با “ترکیب پروتئین” متفاوت است ، این ایده که پروتئین های گیاهی “ناقص” هستند و باید با هم خورده شوند تا از دریافت همه اسیدهای آمینه اطمینان حاصل شود. (اتفاقاً ، ترکیب پروتئین مکمل سالها پیش به عنوان یک افسانه کلی افشا شد).

دوباره با غذا ترکیب کنید. این چیست ، دلیل آن چیست و آیا علمی برای حمایت از این رویکرد در مورد غذا وجود دارد؟

چه چیزی غذا را ترکیب می کند؟

به نظر می رسد ترکیب غذا ریشه های آیورودا دارد ، اما طرفداران مدرن به طور طبیعی آن را به چیزی بسیار متفاوت تبدیل کرده اند.

این یک رویکرد خوردن است که از اتصال غذاهای غیر قابل هضم جلوگیری می کند. در عوض ، توضیح می دهد که کدام غذاها باید همزمان مصرف شوند (و نباید).

مزایای ادعایی ترکیب غذا شامل بهبود هضم ، جذب بهتر مواد مغذی و حتی کاهش وزن است.

برخی از “قوانین” اساسی ترکیب غذاها عبارتند از:

  • در غذاهای اسیدی ، همزمان نشاسته و پروتئین یا نشاسته نخورید
  • پروتئین های مختلف را همزمان مصرف نکنید
  • پروتئین و چربی را همزمان مصرف نکنید
  • فقط با معده خالی میوه و شیر بخورید
  • میوه و سبزیجات را همزمان مصرف نکنید
  • خودتان فقط شکر بخورید

این نظریه از این ایده نشأت می گیرد که پروتئین برای هضم شدن محیط اسیدی را هضم می کند ، کربوهیدرات ها به محیط اولیه تری احتیاج دارند و در صورت خوردن همزمان ، به میزان قابل توجهی حذف می شوند. خوردن ناسازگار با هم نه تنها شما را از برخی مزایا محروم می کند ، بلکه تأثیرات منفی بر هضم و اهداف کاهش وزن شما نیز دارد. علاوه بر این ، ترکیب غذاها می تواند از تجمع “زباله های سمی” در بدن شما جلوگیری کند.

حداقل این چیزی است که وکلای ترکیبی غذا می گویند. اما آیا تحقیقی برای حمایت از این امر وجود دارد؟

علم چه می گوید؟

حقیقت این است که هیچ تحقیق حمایتی در مورد مواد غذایی که به عنوان شیوه زندگی ترکیب می شود وجود ندارد و هیچ مدرکی در مورد هضم ، کاهش وزن یا سایر نیازهای سلامتی وجود ندارد. من به معنای واقعی کلمه فقط یک مطالعه در این زمینه پیدا کردم.

مطالعه 2000 منتشر شده در مجله بین المللی چاقی تاثیر غذای ترکیبی بر کاهش وزن 54 بزرگسال چاق را در یک بیمارستان سرپایی در طول 6 هفته بررسی می کند. هر دو گروه رژیم غذایی از نظر درشت مغذی ها و کالری دریافت کردند ، اما یک گروه تا جایی که غذاهای درشت در یک روز توزیع شده بودند ، تمرین کردند. به طور کلی ، محققان دریافتند که خوردن ترکیبی هیچ فایده دیگری برای کاهش وزن یا چربی بدن در مقایسه با گروه کنترل ندارد.

بنابراین ، موارد مهمی وجود دارد که باید در اینجا به آنها پرداخته شود.

خوردن ترکیبی پیچیدگی هضم را نادیده می گیرد. فرآیند هضم فقط در معده شما اتفاق نمی افتد. زمانی شروع می شود که غذا وارد دهان شما می شود و قسمت های خاصی از این فرآیند در تمام طول مسیر روده شما اتفاق می افتد.

بسته به غذایی که می خورید ، بدن شما آنزیم لازم (لیپاز برای چربی ها ، آمیلاز برای نشاسته ، پروتئاز برای پروتئین) را برای هضم آن آزاد می کند. به علاوه ، این آنزیم ها در سراسر بدن کار می کنند ، نه فقط در یک مکان. بنابراین ، بحث در مورد درشت مغذی های مختلف که به pH خاصی نیاز دارند یا باید جداگانه مصرف شوند Baloney غلط است.

در مورد “تجمع سمی” ، هیچ چیزی که می خورید به اندازه کافی در معده شما باقی می ماند تا سموم را جمع آوری کند. تنها دلیلی که باعث می شود چیزی بیش از حد معمول هضم نشود این است که شما دارای بیماری هستید مانند بیهوشی دیرهنگام ، که همیشه توسط پزشک بهتر ارزیابی می شود.

تکامل بشر ، از جمله پیشرفت در فناوری غذا و روش های پخت ، به دستگاه روده ما اجازه می دهد تا انواع غذاها را همزمان هضم کند. به علاوه ، فیزیولوژی دستگاه گوارش انسان بسیار هوشمند است. هیچ دلیلی وجود ندارد که خودتان را با این روش پیچیده کنید.

در عوض این ترکیب ها را امتحان کنید

اگرچه مواد غذایی به عنوان یک رژیم غذایی کامل فاقد شواهد هستند ، روشهای مختلفی برای ارتباط انواع مختلف مواد غذایی برای تقویت جذب مواد مغذی وجود دارد که در حال تأیید است.

نمونه هایی از جفت سازی مواد غذایی مبتنی بر شواهد عبارتند از:

آهن و ویتامین C

آهن به دو صورت وجود دارد: هم (مشتق از حیوان) و غیر هم (مشتق از گیاه). اگرچه منابع آهن گیاهی سالم و کافی هستند ، اما برخی از آنها به اندازه منابع آهن هم جذب نمی شوند. خبر خوب این است که این یک راه حل آسان است! غذاهای گیاهی می توانند منبع آهن را با غذاهای ویتامین C ترکیب کرده و جذب آهن را تقویت کنند. به عنوان مثال ، لوبیا و گوجه فرنگی یا عدس و پرتقال را در یک وعده غذایی میل کنید.

کاروتنوئیدها و چربی های سالم

ویتامین های محلول در چربی A ، D ، E و K و کاروتنوئیدها (پیش سازهای ویتامین A) ، در کنار غذاهای چرب به بهترین شکل جذب می شوند. می توانید این ترکیب را با استفاده از روغن زیتون برای سرخ کردن سبزیجات یا انداختن سالاد ، تهیه غذای جانبی آووکادو و هویج یا حتی پختن یک کاسه انبه با گردو برای میان وعده درست کنید.

زردچوبه و فلفل سیاه

خوب ، بنابراین این دقیقاً یک وعده غذایی نیست ، اما هنوز هم جالب است. زردچوبه یک ادویه هندی زرد روشن است که من دوست دارم از آن در سس لاته ، میگو و سالاد استفاده کنم. ترکیب فعال آن کورکومین است که دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد قارچی ، ضد باکتریایی و ضد التهابی است. کورکومین به تنهایی خیلی خوب جذب نمی شود. اما اگر آن را با فلفل سیاه خرد شده ترکیب کنید ، چطور؟ جذب آن را می توان تا 2000 درصد افزایش داد. فلفل سیاه حاوی ترکیبی به نام پیپرین است که مسئول جذب زیاد آن است.

ترکیب غذا؟ به نظر می رسد فرهنگ رژیم غذایی پیچیده شده است و برای من اصطلاح علمی است. نه تنها غذاهایی وجود ندارد که علم را با هم ترکیب کنند تا از این رویکرد در خوردن حمایت کند ، اما از نظر آن چندان خوشایند به نظر نمی رسد. توصیه من؟ آنچه را که دوست دارید و برای بدن خود تغذیه می کنید (چقدر غذای گیاهی کامل!) بخورید – دوره.

وزن کنید: آیا تا به حال غذا را با هم ترکیب کرده اید یا روش دیگر ذکر شده در بالا را تمرین کرده اید؟

برای اسطوره های تغذیه بیشتر ، این پست ها را بخوانید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، به دنبال عکس باشید و #WHITSKITCH را برچسب گذاری می کنم – من آن را باور دارم!

دیدگاهتان را بنویسید