تراکنش ریالی دیجیتال در مرحله اول برای ۵۰۰ کاربر مورد آزمایش قرار گرفت


مدیر طرح نماد ریالی بانک ملی ایران گفت: در مرحله اول تراکنش های دیجیتالی ریالی برای ۲۰۰ کاربر بانک ملی، ۲۰۰ کاربر بانک ملت و ۱۰۰ کاربر بانک مرکزی تست شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، با جهانی شدن بستر و فضای دیجیتال و همچنین استفاده روزافزون افراد جامعه از آن در زندگی روزمره، برخی به فکر انتقال تراکنش های مالی خود به این فضای مجازی افتاده اند که نتیجه آن از این تلاش ریال. در آینده نزدیک، توکن ریال در دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال نیز امکان فعالیت خواهد داشت و لازم به ذکر است که در دنیای واقعی معادل فیزیکی برای این ارز دیجیتال وجود ندارد و تنها امکان معامله آن است. در بازار ارز البته با امنیت عالی. ، برای معامله گران خواهد بود.

مهدی بندور مدیر طرح نماد ریال بانک ملی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به تشریح وضعیت فعلی ریال دیجیتال پرداخت و گفت: فرآیند پیش آزمون نماد ریال از تیرماه آغاز شد. . امسال. در مرحله اول این فرآیند، بانک‌ها باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد می‌کردند که از طریق اسناد بانک مرکزی اطلاع‌رسانی می‌شد که به سامانه برنا یا محیط اصلی که ریال دیجیتال در آن مستقر شده بود، متصل می‌شد. علاوه بر این، اپلیکیشن های موبایل نیز باید مطابق با ریال دیجیتال مورد بحث قرار گیرند و ما در بانک ملی ایران اپلیکیشن بله را به عنوان اولین اپلیکیشن برای این منظور انتخاب کردیم.

وی افزود: اپلیکیشن های مختلفی مانند بام و ایوا در بانک ملی وجود دارد اما بهترین گزینه برای اجرای مرحله اول این فرآیند در بستر اپلیکیشن بله بود. بنابراین، “بله” به فرآیند واقعی دیجیتال انتخاب شد، زیرا باعث ایجاد انواع پسوندهای کاربر شد.

بندور تصریح کرد: همانطور که بانک ها از اداره چاپ و نشر اسکناس درخواست وجوه کردند و مبلغ مورد نیاز از حساب جاری بانک در بانک مرکزی کسر شد، در مرحله پیش از راه اندازی بانک ملت و ملی نیز مبلغی را بابت آن جمع آوری کردند. ریال دیجیتال و پیشنهاد کرد بانک مرکزی این مبلغ را در کیف پول این بانک ها واریز کند.

وی به آزمایش مجموع تراکنش های ریال دیجیتال در یک محیط آماری کوچک ۵۰۰ نفری اشاره کرد و افزود: پس از مرحله پیش افشای، خزانه داری تشکیل شد و منابع برای کیف پول های مختلف که زیرمجموعه این بانک ها بودند پیکربندی شد. در مرحله اول ۲۰۰ کاربر در بانک الاهلی، ۲۰۰ کاربر در بانک ملات و ۱۰۰ کاربر در بانک مرکزی متقاضی دریافت ریال دیجیتال شدند که تراکنش های مختلف برای این ۵۰۰ کاربر مورد آزمایش قرار گرفت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!