تدوین برنامه سه ساله ارتقای شاخص های عملکرد بانک سینا


مراسم معارفه ناظر جدید بانک سینا با حضور جمعی از معاونین بنیاد مستوفان، مدیران بانک ها، اعضای هیات مدیره، معاونین، معاونین و مدیران بانک سینا برگزار شد.

به گزارش سایت خبرآنلاین، محمد رسول عصامی رئیس بنیاد مستضعفان در این مراسم گفت: در چند ماه گذشته علیرغم تغییرات مدیریتی بانک سینا، شاهد عملکرد و سرعت خوب آن بوده ایم. تعهد بانک به ارائه خدمات و بهبود شاخص های مالی که زمینه ساز رضایت موسسه و مراجع نظارتی بوده است.
وی با قدردانی از فعالیت های ضیاء ایمانی مدیرعامل سابق بانک سینا در مدت تصدی این مسئولیت گفت: آقای غلامرضا فتحعلی که سمت ریاست بانک سینا را بر عهده گرفتند، دارای تجربه و تخصص ارزنده ای در حوزه پولی و بانکی و با روحیه جهادی که از ایشان به ارث برده است، امیدواریم شاهد ارتقاء بانک سینا به جایگاهی بهتر و بهتر از وضعیت فعلی باشیم.
در این مراسم ناظر بانک سینا نیز با ابراز امیدواری نسبت به اعتماد مهندس فتاح رئیس بنیاد مصطفی(ص) اظهار امیدواری کرد که بانک سینا با تدوین سیاست های مناسب و تداوم روند تعالی در مسیر تعالی حرکت کند. تلاش همکارانش
غلامرضا فتحعلی با اشاره به شاخص های اقتصادی کشور در سال ۱۴۰۰ و روشن شدن جایگاه بانک سینا در شبکه بانکی کشور، گفت: با تنظیم برنامه سه ساله سعی داریم نقاط قابل ارتقا و ارتقای سینا را ارتقا دهیم. نقاط قوت در حوزه های عملکردی مختلف
توجه به ارزش سهم بازار بانکینا در راستای حفظ منافع سهامداران از اولویت های تیم مدیریتی بود که باید با حفظ چارچوب ها و الزامات قانونی به سرعت بهبود و ارتقا یابد.
رئیس بانک سینا تصریح کرد: این بانک باید ضمن مدیریت صحیح ریسک ها، جایگاه و اندازه فعلی خود را در صنعت بانکداری ارتقا دهد.
فتحعلی توجه به فرهنگ سازمانی را اولویت دوره مدیریت جدید بانک سینا دانست و افزود: با توجه بیشتر به مراحل جذب و گزینش، آموزش، نظارت، شغل در تلاش هستیم تا با تعامل کارکنان، برنامه های تعالی بانک را ارتقا دهیم. ارتقاء، آموزش جایگزین، و پاداش کارکنان، پس بیایید به طور جدی شروع کنیم.
در این مراسم علیرضا تصدیری قائم مقام بانک سینا با تبریک انتصاب آقای فتحعلی به سمت ریاست بانک سینا، به برخی از شاخص های مهم عملیاتی و نقاط قوت بانک سینا اشاره کرد و گفت: مهمترین چیزی که بانک سینا را متمایز می کند. از رقبای خود شفافیت عملیاتی آن است که بر اساس اعلام شورا و مرکز تحقیقات بانک مرکزی که در بررسی عملکرد دوره های گذشته به دست آمده است. یکی دیگر از ویژگی های بانک سینا داشتن کفایت سرمایه بهینه ۸ درصد طبق ضوابط کمیسیون بال و قرار گرفتن در بین چهار بانک دارای کفایت سرمایه استاندارد است.
وی افزود: مطالبات بدون گردش بانک سینا پس از ۳۷ سال سابقه کار در سیستم بانکی ۲.۵ درصد است که حاصل رعایت اصول اعتبار سنجی و اعتبار اعتبار است.
قائم مقام بانک سینا گفت: این بانک در سال گذشته شاهد افزایش ۵۱ درصدی سود خالص نسبت به دوره قبل بوده است.
وی ویژگی کلیدی بانک سینا را نیروی انسانی متعهد، مجرب و با تجربه دانست و گفت: تمامی این موفقیت ها حاصل تلاش مستمر و تلاش بی شائبه آن عزیزانی است که همواره در جهت ارتقای بانک گام بر می دارند.