تحقق عدالت در بازپرداخت وام از طریق اعطای تسهیلات الکترونیکی


یکی از اعضای کمیته اقتصادی شورا گفت: برنامه بانک مرکزی برای الکترونیکی شدن فرآیند بازپرداخت وام توسط بانک ها گام مهمی در مسیر تحقق عدالت در بازپرداخت وام است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی عضوکمیسیون اقتصادی شورای اسلامی با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای الکترونیکی شدن فرآیند بازپرداخت وام در بانک ها گفت: برنامه بانک مرکزی برای الکترونیکی شدن فرآیند بازپرداخت وام توسط بانک هاست. گام مهمی در راه برقراری عدالت در پرداخت وام است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سارین در مجلس افزود: الکترونیکی شدن فرآیند بازپرداخت وام ها مانع از رفتار گزینشی و سلیقه ای در بانک ها برای بازپرداخت وام می شود و به این ترتیب دیگر شاهد بی عدالتی در شعب بازپرداخت وام نخواهیم بود.

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با این اقدام شعب بانک ها دیگر نمی توانند به یک نفر وام کلان بدهند و پرداخت تسهیلات را به فرد دیگر محدود کنند. بنابراین با الکترونیکی شدن فرآیند بازپرداخت وام، هر فردی که واجد شرایط دریافت وام باشد می تواند از این تسهیلات استفاده کند.

موسوی با اشاره به رویه بانک مرکزی برای بارگذاری اطلاعات بانکی افراد در پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک، گفت: این رویه انجام شده توسط بانک مرکزی گام مهمی در جهت شفاف سازی در حوزه پولی و بانکی است. مسائل.

وی افزود: شفافیت ایجاد شده در این راه از انواع مفاسد مالی از جمله پولشویی و … جلوگیری می کند و به سلامت و شفافیت در حوزه پولی، مالی و بانکی کمک شایانی می کند.

بانک مرکزی تا اردیبهشت سال آینده به بانک ها فرصت داده تا فرآیند پرداخت تسهیلات را به صورت کاملا الکترونیکی انجام دهند. بانک مرکزی همچنین اطلاعات مربوط به حساب های بانکی افراد، چک های برگشتی و اطلاعات مربوط به حساب های مسدود شده افراد را در پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک بارگذاری کرد.

منبع: پسر

لینک کوتاهلینک کپی شد!