تبلیغات و نقش موثر آن در ارتقای برند


تبلیغات نقش موثری در ارتقاء برند دارند. اگر صاحب یکی از بزرگترین و معروف ترین برندهای دنیا بودید، آیا باز هم مبالغ هنگفتی را صرف تبلیغات می کردید؟ شاید پاسخ شما منفی باشد، زیرا شهرت و شهرت شما، حاشیه امنی را برای شما در بین سایر رقبا ایجاد کرده است تا بدون نیاز به تبلیغ، خود را ببینید. در حالی که روش های بازاریابی جدید برای جذب مشتری، تبلیغات شبانه روزی چیزی اختیاری نیست، بلکه برای بقا ضروری است.

کسانی که در بازاریابی و دنیای تجارت تخصص دارند، به خوبی می دانند که هر چه بیشتر دیده شوند و شنیده شوند، تمرکز بیشتری در ذهن دارند. شاید به همین دلیل است که شرکت های جهانی دائماً برای تبلیغات شرکت های خود سرمایه گذاری می کنند. معروف ترین و موفق ترین برندها لحظه ای از تبلیغات دست بر نمی دارند و همین مورد به تنهایی اهمیت انجام این کار را نشان می دهد. تبلیغات ۲۴ ساعته در بالای کسب و کار آنها.

حال بیایید نگاهی گذرا به بحث تبلیغات در استارت آپ ها و شرکت های ملی بیندازیم. بسیاری از آنها به تبلیغات نگاه می کنند و اوج کار آنها در این زمینه منجر به طراحی کاتالوگ یا بنر تبلیغاتی می شود. حرفه ای ترین ها جستجوی بودجه برای ساخت تیزر را کنار می گذارند. بسیاری از برندهای معروف ملی برنامه منسجمی برای تبلیغات ندارند. آنها حتی جامعه هدف خود را نمی شناسند که برای چه گروه سنی، سطح درآمد جامعه و حتی سطح تحصیلات ما می تواند تبلیغات ما را هدفمندتر و البته موثرتر کند. با وجود حجم زیاد محصولات و رقابت شدید، تبلیغات یکی از عوامل اصلی ترغیب آنها به خرید است که هدف آن جذب مخاطب به شیوه ای جذاب و نوآورانه است. یافتن عناصری که محصول یا برند شما را در دریای فروش غرق می کند بخشی از استراتژی های بازاریابی است و کار نسبتاً دشواری است.

تبلیغات را نادیده نگیرید
تبلیغات را نادیده نگیرید

شاید در گروه تبلیغات را نوعی هزینه اضافی می دانند. اما مشهورترین برندهای دنیا، حتی زمانی که در ابتدا بودند، از ده دلار درآمد خود، ۹ دلار را صرف تبلیغات کردند. زیرا معتقد بودند تبلیغات هرگز هزینه نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری تجاری است و اگر به درستی انجام شود، می تواند سرنوشت برند و کسب و کار آنها را تغییر دهد. البته این سرمایه گذاری بلندمدت در صورتی موثر خواهد بود که به صورت اصولی و اصولی انجام شود و از روش های صحیح و اصولی برای انجام آن استفاده شود. حتی تبلیغات بدون اصول علمی و جذابیت های مناسب نیز چندان در جذب مخاطب موثر نبوده و می تواند وضعیت و موفقیت کالا و خدمات را به شکلی عجیب به خطر بیندازد.

تبلیغات موثر که از ایده های جدید ناشی می شود، کسب و کار شما را متحول می کند. چنین تبلیغاتی افراد را به سمت محصول شما جذب می کند. حتی طنز تبلیغاتی حرفه ای نیز می تواند با ایجاد نوعی رقابت در جامعه، افراد را به ایستادن در صف های طولانی برای خرید ترغیب کند. معتبرترین شرکت های دنیا با استفاده از نوآوری و نبوغ فکری خود توانسته اند با کسب و کار خود و ایده های جدید تبلیغات موثری را در ذهن مشتریان خود ایجاد کنند.

اگر به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید و می خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید، معجزه تبلیغات را نادیده نگیرید و مطمئن باشید پولی که صرف تبلیغات می شود نه تنها به جیب شما باز می گردد، بلکه به آینده کسب و کارتان نیز برمی گردد. همچنین کار شما را تضمین می کند. این همان چیزی است که بسیاری از برندهای موفق و محبوب در جهان سال ها است که به طور پیوسته در حال حرکت هستند.

مهسا صالحی – کارشناس ارشد مدیریت مالی