تاکید بر گسترش روابط اقتصادی ایران و صربستان


وی با معاون امنیتی وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت که به بلگراد سفر کرده اند دیدار و با وزیر امور خارجه صربستان گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، علیرضا پمانبک معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران که در راس یک هیات تجاری به بلگراد سفر کرده است، با وزیر امور خارجه صربستان دیدار و گفتگو کرد. امور، نیکولا سلاکوویچ.

نیکولا سیلاکوویچ در این دیدار که در ساختمان وزارت امور خارجه صربستان برگزار شد، به تاریخ ۸۵ ساله روابط سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دو کشور اشاره کرد و این موضوع را یکی از جنبه های مثبت روابط برشمرد. . بین دو کشور.

وی با اشاره به تماس های تلفنی متعدد روسای جمهور دو کشور و سفر خود به تهران در چند ماه گذشته، از تبدیل صربستان به دروازه ورود محصولات ایرانی به اروپا استقبال کرد و گفت: اکنون که مشکلات بانکی بین دو کشور به وجود آمده است. بهترین زمان برای گسترش روابط و تشکیل کمیته مشترک.

وزیر امور خارجه صربستان روابط با ایران را گامی بالاتر از روابط با سایر کشورها توصیف کرد و گفت: با مذاکراتی که امروز انجام شد باید مقدمات دیدار روسای جمهور دو کشور را فراهم کنیم.

در تکمیل این نشست علی رضا پیمانبک رئیس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران با قرائت تاکید رئیس جمهور مبنی بر گسترش روابط با کشورهای دوست و مستقل گفت: پیشنهاد می کنیم کارگروه همکاری تشکیل شود. در پروژه های مشترک اقتصادی، تجاری و ساختاری باید مشخص شود.

وی ادامه داد: این کارگروه می تواند در چارچوب کمیته مشترک تشکیل شود. همچنین برای دستیابی به اهداف تجاری تحت یک برنامه کمی می توان اهداف ۴ ساله را اندازه گیری کرد.

در پایان این جلسه طرفین با تشکیل کارگروه مشترک موافقت کردند و مقرر شد ظرف ۱۰ روز ساختار این کارگروه توسط ایران تهیه و در قالب پیشنهادی به طرف صربستان ارائه شود. متن