تاکتیک جدید کلاهبرداران کارت بانکی/ ۹۰ درصد کارت های اجاره ای برای قمار است


هشدار روز بانک به مشتریان

بانک دی پس از انتشار این خبر مبنی بر اجاره کارت بانکی توسط برخی افراد کلاهبردار و ذی نفع به شهروندان خود و مشاهده موارد متعدد مجرمانه، به مشتریان خود هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پس از اعلام پلیس عشایر مبنی بر مسدود و غیرفعال شدن حساب های بانکی برخی شهروندان، سرهنگ رامین پاچایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس راهور عشایری گفت: در پی وقوع پدیده اجاره کارت های بانکی. به شهروندان توسط برخی کلاهبرداران و ذی نفعان و رصد بسیاری از موارد کلاهبرداری با کارت های اجاره ای، در حال حاضر با هماهنگی پلیس حوزه عشایری، قوه قضائیه و بانک مرکزی، ضمن شناسایی مجرمان و مسدود شدن این حساب ها، ضمن هماهنگی این دستگاه ها، اقدام به انسداد این حساب ها می کنند. وی افزود: بیش از ۹۰ درصد کارت‌های اجاره‌ای برای مقاصد مجرمانه از جمله شرط‌بندی، قمار، کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آنلاین کلاهبرداری است.

وی با تاکید بر اینکه چیزی به نام اجاره کارت بانکی وجود ندارد، تصریح کرد: اگر شخصی کارت بانکی خود را اجاره کند و مطمئن شود که کارت خود برای مقاصد مجرمانه استفاده می شود، اولین فردی که تحت تعقیب قرار می گیرد صاحب حساب است. در برخی موارد باید تمام خسارت را خودش بپردازد. در همین راستا روابط عمومی بانک دی در راستای حفظ حقوق مشتریان خود اطلاعیه ای به شرح ذیل منتشر کرده است: با توجه به اینکه انتقال ابزارهای برداشت از قبیل شماره حساب، کارت، اینترنت بانک، رمز تلفن بانک و… به حساب سوم احزاب بر اساس قوانین و مقررات هستند. ممنوع است و مسئولیت قانونی و کیفری هرگونه تراکنش حساب بانکی توسط دیگران بر عهده صاحب حساب است. کلیه مشتریان موظفند در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب شخصی خود هوشیار بوده و مراقب فریب معامله گران و سودجویان باشند.

منبع: دی بانک

لینک کوتاهلینک کپی شد!