تامین مالی ۲۰۰ میلیارد تومانی برای ۴۰۰ پروژه استارتاپی


مدیر عامل حلال فاند در نشست با اصحاب رسانه خبر داد:

مدیرعامل شرکت حلال فاند از تامین مالی ۲۰۰ میلیارد تومانی برای بیش از ۴۰۰ پروژه استارتاپی تا پایان فروردین سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، محمد حسین رضائیان در یک نشست خبری که ظهر امروز در محل کتابخانه ملی برگزار شد با بیان خبر فوق عنوان کرد: این شرکت از سال ۱۳۹۷ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و بیش از ۴۰۰ پروژه از مبلغ ۵۰ میلیون تومان تا بالاتر که نیاز به تامین مالی داشته اند را بررسی کرده است که در این میان بیش از ۳۰۰ پروژه از آن به پایان رسید.

رضاییان در ادامه گفت: تضمین سرمایه گذاری این شرکت تنها از طریق چک، سفته انجام نمی شود چرا که ممکن است چک و سفته برگشت بخورد.

به همین دلیل علاوه بر آن ما یک ضامن حقوقی هم مطالبه می کنیم.

وی افزود: این پلتفرم یک فضای عادلانه برای سرمایه گذار و سرمایه پذیر در نظر گرفته است که همه منافع برای هر دو طرف سرمایه گذاری وجود دارد.

چشم انداز سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی تا سه سال آینده

رضاییان بیان کرد: تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تامین مالی در این پلتفرم از طریق اعتماد مردم انجام شده است. افق سرمایه گذاری ما بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان در سه سال اینده است.

وی ادامه داد: ما سعی داریم مردم را به سمتی هدایت کنیم که بدون واسطه ، شفاف و بدون ضرر در پروژه های مالی مشارکت کنند و وام بگیرند.

رضاییان تاکید داشت: از سال ۱۳۹۶ با رقم های چند صد میلیون تومان به مدل بدون ریسک سرمایه گذاری برای مردم دسترسی پیدا کردیم. همچنین این شرکت با ساختار سهامداری مستحکم، در راستای توسعه دانش بنیان کشور قدم بر می دارد.

تامین مالی ۱۰ میلیارد تومانی از کسب و کارها

وی افزود: شرکت حلال فاند سودی بالاتر از بانک ها برای سرمایه گذاری در نظر گرفته تا فضا را برای سرمایه گذاری جذاب کند.

رضاییان در پایان خاطرنشان کرد: حلال فاند از هر پروژه ای که در حوزه تولید و صادرات باشد حمایت می کند و ما تا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان در هر حوزه کسب و کار تامین مالی داریم.

شایان ذکر است که حلال فاند در راستای فراهم آوردن بستری قابل اعتماد و کم ریسک برای سرمایه‌گذاری پرسود در کسب و کارهای مولد فعالیت می کند.

این شرکت به عنوان یک سکوی تامین مالی جمعی، توسط شرکت فرابورس ایران تأیید شده است.