تاثیر مناسب ترین نرخ کارمزد در انتخاب پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال


هنگام انتخاب بهترین پلتفرم معاملاتی، سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال، علاوه بر توجه به معیارهای امنیتی، تنوع ارز، سهولت استفاده، واریز و برداشت سریع و وجود اپلیکیشن موبایل، کارمزدی را که یک پلتفرم ارز دیجیتال دریافت می کند، در نظر می گیرند. یکی از معیارهای اصلی برای انتخاب آنها است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تترلند، یکی از ارگان‌های اصلی خرید و فروش تتر در ایران، روش معاملاتی تک قیمتی را ارائه می‌کند و اخیرا از بخش مبادلات ارزهای دیجیتال بدون کارمزد خود رونمایی کرده است.

در این مقاله با انواع کارمزد دریافتی صرافی‌های ارز دیجیتال و روش آن آشنا می‌شویم

انواع کارمزدهای پرداختی در صرافی ارزهای دیجیتال

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان برای ارائه خدمات به کاربران خود، کارمزد تراکنش دریافت می‌کنند. کارمزدهای پرداختی به صرافی در پلتفرم نامحدود است و کاربران ملزم به پرداخت هزینه برای واریز، برداشت و انتقال وجه در شبکه هستند. در زیر انواع هزینه های پرداختی ارائه شده است.

هزینه شبکه:

این نوع هزینه در شبکه بلاک چین برای انتقال ارز دیجیتال از یک آدرس به آدرس دیگر دریافت می شود. در این روش هزینه های دریافتی بین ماینرها یا پشته شبکه که مسئولیت تامین امنیت و قدرت محاسباتی را بر عهده دارند تقسیم می شود.

هزینه های واریز و برداشت:

برخی از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال زمانی که کاربر وجوهی را به صرافی منتقل می‌کند، هزینه دریافت می‌کنند. کاربران این نوع پلتفرم ها باید هنگام برداشت دارایی ها، هزینه ای را به صرافی بپردازند. اما پلتفرم صرافی تترلند با رویکردی متفاوت، هنگام واریز یا برداشت دارایی ها، هیچ هزینه ای از کاربران خود دریافت نمی کند. ناگفته نماند که گروه تترلند ذینفع مبالغی نیست که سیستم بانکی یا شبکه بلاک چین در هنگام واریز و برداشت از آن تخفیف می دهد.

کارمزد تراکنش و مبادله:

این هزینه زمانی کسر می شود که کاربر بخواهد دارایی های تومان را به ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده به ارز دیجیتال دیگر تبدیل کند. پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال با توجه به نوع خود، هزینه‌های مختلفی را دریافت می‌کنند. در ادامه با این نوع هزینه بیشتر آشنا می شویم.

ما با استفاده از صرافی تترلند که کارمزدهای معقولی دارد، هزینه های پرداختی را کاهش خواهیم داد.

بهترین انواع صرافی ارزهای دیجیتال از نظر کارمزد و نرخ ارائه شده

همانطور که گفته شد، هزینه های دریافت شده توسط پلتفرم های ارزهای دیجیتال می تواند بسیار متفاوت باشد. در بازار ارزهای دیجیتال دو نوع کارمزد وجود دارد: یکی کارمزد باز که توسط کاربر پرداخت می‌شود و دیگری کارمزد پنهان که ممکن است کاربر از آن آگاه نباشد و نتیجه شکاف قیمتی بین آن‌ها باشد. خرید و فروش. در مقاله زیر روش های مختلف معاملاتی پلتفرم های ارزهای دیجیتال و کارمزد آن ها بررسی می شود.

بازارهای ارزهای دیجیتال:

در این نوع پلتفرم ارزهای رمزنگاری شده، کاربران به دو دسته فروشنده و خریدار تقسیم می شوند و مانند سیستمی مشابه بازار بورس، سفارش خرید و فروش را انجام می دهند. در همین حال، پلتفرم ارز دیجیتال به عنوان یک واسطه عمل می کند و هزینه ای را برای اتصال خریدار و فروشنده دریافت می کند. کارمزد از هر دو طرف معامله دریافت می شود و مقدار آنها نیز متفاوت است. این باعث ایجاد شکاف قیمت و هزینه های پنهان می شود.

فرابورس با نرخ های مختلف معامله می کند:

در این روش معاملاتی قیمت اعلام شده در حالت خرید و فروش برابر نیست و این باعث شکاف قیمتی می شود و کاربران مجبور به پرداخت بیشتر می شوند.

معاملات فرابورس با یک قیمت:

در معاملات تک قیمتی، ارز دیجیتال در حالت خرید و فروش با همان قیمت عرضه می شود. در نتیجه مناسب ترین راه برای معامله است زیرا فاصله قیمتی بین خرید و فروش وجود ندارد. پلتفرم صرافی تترلند برای اولین بار در کشور روش معاملاتی تک نرخی را راه اندازی کرد. در این صورت کاربر فقط هزینه ای را پرداخت می کند که بر اساس سطح کاربری تعیین شده است. همچنین هر حجم خرید یا فروش با قیمت ثابت معامله می شود و کاربر نگران تغییر قیمت به صورت عمده نخواهد بود.

روش های کاهش هزینه:

معامله گران روزانه به دلیل تعداد زیاد معاملات خرید و فروش مجبور به پرداخت کارمزد هستند. بنابراین پرداخت کمترین هزینه برای آنها بسیار مهم است. پلتفرم های رمزارز روش های انگیزشی مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

پاداش معرفی برای دعوت دوستان:

به این ترتیب، کاربران بخشی از کارمزدهای کسر شده از دوستان خود را به عنوان پاداش برای دعوت از دوستان خود برای انجام تراکنش در پلتفرم مربوطه دریافت می کنند. در پلتفرم تترلند، کاربران می توانند دوستان خود را دعوت کنند و بین ۲۰ تا ۴۰ درصد کمیسیون دریافتی از آنها را به عنوان درآمد مادام العمر دریافت کنند.

بهبود سطح کاربر:

یکی دیگر از راه های کاهش کارمزد، افزایش خرید و فروش ماهانه با هدف ارتقای سطح کاربر و در نتیجه کاهش هزینه های پرداختی است. به عنوان مثال، در Tetherland، هزینه پرداخت را می توان از ۰.۴۹٪ برای کاربران Bronze به صفر برای کاربران VIP-3 کاهش داد.

آداپتور Tetherland:

سوئیچ Tetherland یکی از بخش های جدید این پلت فرم ارز دیجیتال است. در این بخش، تتر را می توان با هزینه رایگان به بیش از ۱۰۰ ارز رمزنگاری محبوب در بازار تبدیل کرد. سرمایه گذاران می توانند از این فرصت جذاب برای نوسانات و سود از بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

خلاصه

در این مقاله انواع کارمزد پلت فرم معاملاتی فعلی از نظر نرخ ارز و کارمزد بررسی می شود. مطلوب ترین کارمزدها مربوط به روش معاملاتی تک نرخی است که توسط تترلند ارائه می شود. یکی دیگر از مزایای مهم این پلتفرم، امکان تبدیل Tether به ارزهای دیجیتال مختلف بدون کارمزد است.