تاثیر قطعی برق در کاهش سرعت اینترنت


با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش مصرف برق در برخی نقاط شاهد قطعی متناوب برق هستیم و این موضوع بار دیگر مشکل قطعی تلفن همراه و اینترنت را به دنبال داشته است.

و به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در سال های اخیر به دنبال فرارسیدن فصل گرما و افزایش بار شبکه برق به ویژه در ساعات اوج مصرف و یا پیک مصرف، برنامه هایی برای تنظیم و کاهش برق در نظر گرفته شده است. مصرف برای تامین حداکثر مصرف، از جمله قطعی برق در سال جاری، و با توجه به دمای بالای آب و هوا، وزارت نیرو برنامه‌هایی برای غلبه بر این شرایط انجام داده است که پیک مصرف در سال گذشته به ۵۰۰۰ مگاوات بیشتر رسیده است. اگرچه مسئولان صنعت برق اعلام کرده اند که در حال حاضر شبکه برق کشور بدون مشکل و پایدار است و مشکلی در تامین برق وجود ندارد، اما در برخی نقاط شاهد قطعی متناوب برق و مشکل مشابه سال های گذشته آنتن دهی موبایل هستیم. اینترنت.

اما آنتن دهی تلفن همراه ارتباط مستقیمی با قطع برق دارد. اگرچه وظیفه باطری های سایت های BTS تامین برق تجهیزات و آنتن است که البته محدود به تامین برق سایت ها از دو تا چهار ساعت می باشد اما در صورت ادامه قطعی برق این سایت ها نیز بسته خواهند شد. . البته در شرایط خاص و حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله از دیزل ژنراتورها نیز برای سایت ها استفاده می شود اما اگر از موتور برق یا دیزل ژنراتور به صورت گسترده استفاده شود صدمات زیادی به طبیعت وارد می شود. میزان آلودگی

با افزایش مصرف برق و قطعی برق، باتری‌های سایت‌های BTS انرژی آنتن‌های اپراتورها را تامین می‌کنند و بیشتر سایت‌ها می‌توانند ظرف چند ساعت پس از قطع برق پاسخ دهند، اما برخی از سایت‌ها ممکن است زودتر از روشن شدن، شارژشان تمام شود. همچنین به دنبال آن قطع آنتن و اینترنت همراه خواهد بود. در مورد اینترنت عمومی ایران با استفاده از دیتای تلفن همراه، قطعی برق که می تواند منجر به قطع آنتن دهی موبایل شود، اینترنت را برای کاربران نیز با مشکل مواجه می کند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!