تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - کاهش تأثیر مصرف آووکادو بر چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن روزانه یک آووکادو می تواند به توزیع سالم چربی شکم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدید محققان دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپین ، 105 بزرگسال چاق و چاق در آزمایشی شرکت کردند که طی آن هر روز بخشی از آووکادو را به مدت 12 هفته خوردند.

هدف ما کاهش وزن نبود ؛ ما علاقه مند بودیم بدانیم که خوردن آووکادو در ذخیره چربی بدن چه می کند. “

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. در شکم دو نوع چربی وجود دارد: چربی که درست زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق شکم تجمع می یابد ، معروف به چربی احشایی است که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی احشایی عمیق یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما علاقه مند بودیم ببینیم آیا نسبت چربی زیر جلدی به چربی احشایی با مصرف آووکادو تغییر کرده است یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه یک وعده غذایی با آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر یک وعده غذایی با مواد تقریباً مشابه و کالری یکسان دریافت کردند ، اما بدون آووکادو.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان چربی شکم و تحمل گلوکز ، نشانگرهای متابولیسم و ​​دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند افرادی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، میزان چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی ای که می تواند به شدت با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

این دانشگاه می گوید: “اگرچه مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، اما آنچه ما آموخته ایم این است که رژیم غذایی روزانه حاوی آووکادو بر چگونگی ذخیره چربی بدن به نحوی که برای سلامتی مفید است تأثیر می گذارد ، اما بر فواید آنها تأثیر می گذارد.” پروفسور ایلینوی. مخصوصاً برای خانمها بود.

افرود: “این مهم است که نشان دهیم مداخلات رژیم غذایی می تواند توزیع چربی را تعدیل کند. ما متوجه شدیم که مزایای آن فقط در زنان مشهود است ، که به ما در مورد نقش بالقوه جنسیت در پاسخ های مداخله رژیم غذایی می گوید.”

محققان امیدوارند با انجام یک مطالعه ، وعده های غذایی روزانه را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند و به دنبال نشانه های اضافی از سلامت روده و سلامت جسمانی باشند تا تصویر کاملتری از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو و دلایل رابطه جنسی بدست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید