بی توجهی به پایگاه های دانش در ادارات مالیات و بیمه شهرستان ها


یک کارشناس حوزه دانش در خصوص مشکلات پیش روی این شرکت ها در حوزه مالیاتی و بیمه ای گفت: یکی از چالش های اساسی پیش روی شرکت های دانش بنیان به ویژه شرکت های شهرستانی، عدم اجرای مصوبات در بخش هایی مانند مالیات و … است. بیمه

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رامین محمدی در این خصوص افزود: به عنوان مثال در برخی از دفاتر شرکت های دانش بنیان، برخی شعب ویژه این شرکت ها برای انجام امور اداری مربوط در این شعب اختصاص داده شده است، اما در حال حاضر در و با وجود این شعبه ها، شهرستان ها همچنان فاقد گشایش در فرآیند کار کسب و کارهای دانش بنیان هستند، در واقع نه شعبه بیمه را می پذیرند و نه اجرا می کنند.

وی افزود: در مجموع می توان گفت مصوبات فعلی برای تسهیل در روند کار پایه های دانش اجرایی نشده است. به عنوان مثال، این مشکل در حوزه مالیات مستثنی نیست، در شرکت های دانش بنیان که کسب و کار به صورت پروژه ای انجام می شود، عناوین محصولات دانش بنیان تغییرات کوچکی در فرآیندهای مختلف سفارش صاحب کسب و کار ایجاد می کنند.

محمدی افزود: معاونت آموزشی این تغییرات جزئی را می پذیرد اما سازمان امور مالیاتی آنها را نمی پذیرد و در نتیجه در نحوه اجرا و استفاده از تسهیلاتی که برای دانش در نظر گرفته شده است معافیت مالیاتی به آنها تعلق نمی گیرد. شرکت های مستقر به ویژه در زمینه بیمه و مالیات، این شرکت ها با رزرو و شرایط زیادی مواجه هستند.

و این کارشناس گفت: از طرفی برای رفع مشکلات ذکر شده افراد باید زمان و تلاش زیادی را برای رسیدن به نتیجه دلخواه صرف کنند که در اکثر مواقع به دلیل طولانی شدن این پروسه متوقف می شوند.

محمدی در ادامه بیان کرد: در خصوص شرکت های دانش بنیان که بر اساس پروژه فعالیت می کنند و قرارداد منعقد می کنند، کارفرما با عقد قرارداد، محصولی را از این شرکت ها خریداری می کند. یعنی این شرکت درآمد خود را از طریق فروش محصولات تامین می کند، در این صورت هزینه بیمه قرارداد نیز اضافه شده و توسط شرکت های بیمه به صورت کاملا سلیقه ای از دانش بنیان اخذ می شود.

و در پایان گفت: همه این موارد زمانی مشخص می شود که از پایتخت دور می شویم و به شهرستان ها می رویم و در شهرهای کوچک وجود چنین مشکلاتی چند برابر می شود و باید برای بیمه و مالیات تلاش زیادی کرد. دستگاه ها قبول دارند که این تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان است و حق آنهاست.

منبع: بریانا

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!