بیکاری آسیب های اجتماعی بسیاری را به همراه دارد


بیکاری استرس زا است و آسیب های اجتماعی زیادی را به همراه دارد. صرف نظر از سن و شرایط، چه در سن بازنشستگی باشید یا جوان یا میانسال، ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که دوره های طولانی بیکاری داشته باشید. چه به تازگی فارغ التحصیل شده اید و در شرایطی هستید که به دنبال شغل هستید و یا به تازگی شغل خود را از دست داده اید و به دنبال شغل مورد علاقه خود هستید، در هر صورت بهتر است بدانید در اوقات فراغت خود چه کاری انجام دهید. که بهتر است

به هر دلیلی که بیکار هستید، داشتن ذهن خلاق و بدن سالم می تواند عملکرد شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. باید مواظب اوقات بیکاری خود باشیم زیرا این زمان مانند دو روی سکه می تواند مفرح و مفید باشد و با ایجاد آرامش روحی شما را به آینده ای روشن سوق دهد و یا تلخ و خالی از آن باشد. مثل یاس میوه می دهد و شما را ناامید نمی کند.

انواع مختلفی از بیکاری وجود دارد. برخی از مردم در بیکاری پنهان گیر کرده اند. اگر بنگاه بیست نفر کارمند داشته باشد و اگر بتوان همه کارها را با پانزده نفر انجام داد، با نوعی بیکاری پنهان مواجه می شویم. بیکاری که در نرخ بیکاری در نظر گرفته نمی شود، تأثیر زیادی بر بهره وری اقتصادی دارد. بیکاری اصطکاکی نوع دیگری از بیکاری است که در آن فرد به شغلی مشغول شده و پس از ترک آن اکنون به دنبال شغل جدیدی می گردد. هر چه اقتصاد پویاتر باشد و فرصت های شغلی در جامعه بیشتر باشد، این بازه زمانی کوتاهتر می شود. بیکاری ساختاری نیز از مکانیزه شدن صنعت و تحولات فناوری ناشی می شود که بسیاری از مشاغل سنتی جای خود را به مشاغل مدرن تر داده اند و در نهایت بیکاری همان فقری است که سرمایه اولیه برای راه اندازی بسیاری از مشاغل توسط افراد متخصص در رشته های مختلف را نداشته است. مهم نیست که شما درگیر هر یک از عوامل بیکاری فوق هستید. لازم است بدانید که شما به طور موقت در این شرایط قرار دارید و با بیکاری بیداد می کند و آمارهای روزافزون آن، تنها شما نیستید که در این شرایط قرار دارید.

زمان بیکاری باید برنامه ریزی شود. برنامه ریزی نه تنها در شرایط کاری مفید و سازنده است. اما بیش از هر چیز، زمان بیکاری نیاز به برنامه ریزی منسجم دارد. برنامه ریزی برای حفظ بهره وری و تمرکز ضروری است. برنامه ریزی نه تنها از اتلاف وقت جلوگیری می کند، بلکه تمرکز شما را بر علایقتان افزایش می دهد.

حتما به دنبال کار موقت باشید. هر چند با ایده آل شما فاصله زیادی دارد. اگرچه این یک راه حل دائمی برای وضعیت پیشرفت شما نیست، اما تا زمانی که شغل دائمی پیدا نکنید، وضعیت مالی شما را نیز بهبود می بخشد. از تجارت آنلاین در فضای مجازی غافل نشوید. در این مدت تجربه لازم را در زمینه های مختلف به دست خواهید آورد و رزومه ای را تهیه می کنید که در خور توجه باشد. شما باید از این فرصت استفاده کنید و مهارت های خود را ارتقا دهید. شرکت در دوره های آموزشی مختلف و اخذ گواهینامه های لازم.

زمان بیکاری را پر کنید
زمان بیکاری را پر کنید

فرقی نمی کند پرداخت کنید یا نه. آنچه مهم است تجربه ای است که با حضور در یک محیط کاری جدید به دست می آورید. هرچه مهارت های بیشتری داشته باشید، بازار کار بزرگتر پیش روی شما خواهد بود.

شغلی پیدا کنید و از هیچ سطح مرجعی عبور نکنید. از وب سایت ها، مجلات، روزنامه ها، وب سایت های رسمی دولتی و هر چیزی که می تواند مفید باشد استفاده کنید. حتی یک آگهی استخدام مناسب را از دست ندهید. غمگین بودن را متوقف کنید، ورزش کنید و افکار و تخیل را رها کنید. امیدواریم در آینده هر چه زودتر شغل مناسبی با مهارت و روحیه کاری خود پیدا کنید.

خوشدل – کارشناس اجتماعی