بیمه پارسیان برنامه ویژه ای برای حمایت از بیمه شدگان دارد


به گزارش پایگاه خبری، به نقل از آخرین خبر، طی گفت و گو با سعید رضا ابراهیمی، مسئول ارتباط با مشتریان بیمه پارسیان، سوالاتی در خصوص چیستی باشگاه مشتریان بیمه پارسیان مطرح شد. در این مصاحبه توضیحات مبسوطی در خصوص هدف از طراحی، اجرای طرح، مزایا و شاخص های اصلی استقرار شرکت های بیمه در باشگاه مشتریان ارائه شد.

  1. مفهوم و هدف از طراحی و اجرای باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان به عنوان واحد ارتباط با افراد یا سازمان ها برای برقراری ارتباط مستقیم و منظم بین این اعضا تعریف می شود. باشگاه مشتریان یکی از جامع ترین ابزارهای استراتژیک است که یک شرکت بیمه پارسیان می تواند برای محافظت از مشتریان خود از آن استفاده کند. گروه هدف اصلی باشگاه مشتریان باید مهم ترین مشتریان، یعنی مشتریانی باشند که بخش بزرگی از کسب و کار را تشکیل می دهند، زیرا ایجاد این روابط مهم ترین عامل موفقیت آینده است. باشگاه مشتریان زیرساخت مناسبی برای افزایش فراوانی تعاملات بین شرکت بیمه پارسیان و مشتری (اثر تعامل با مشتری) خواهد بود.

در نهایت مهمترین ویژگی باشگاه مشتریان، برنامه وفاداری مشتریان و حفظ ارتباط بین شرکت بیمه پارسیان و مشتریان خواهد بود.

  1. مزایای استفاده از باشگاه مشتریان چیست و شرکت های بیمه چگونه می توانند از مزایای آن بهره مند شوند؟

ماهیت و اخلاق باشگاه مشتریان چیزی است که در مورد آن است. انتخاب علایق مناسب باعث موفقیت باشگاه می شود. مزایا باید برای اعضای باشگاه ارزش بالایی داشته باشد.

نحوه استفاده از مزایای باشگاه مشتریان شرکت بیمه پارسیان بر اساس شاخص ها، وزن ها، سطوح امتیازی و سناریوهای بیمه ای طراحی شده است که مشتریان به راحتی می توانند با مراجعه به سامانه باشگاه مشتریان امتیاز کسب شده خود را مشاهده کنند و بر اساس آن می توانند از امکانات آن استفاده کنند. امتیاز می گیرند و یا می توانند با خرید بیمه نامه یا پرداخت اقساط امتیاز خود را افزایش دهند.

برخی از مزایا و امکانات باشگاه مشتریان بیمه پارسیان عبارتند از: بسته هدیه، کارت هدیه، تخفیف بیمه، اتصال به سامانه های استارتاپ برای تخفیف هایی مانند فروشگاه رفاه، شهروند، حمل و نقل، خدمات اینترنتی، هتل های گردشگری و مجموعه، خرید هواپیما، قطار و اتوبوس. بلیط، مجتمع فرهنگی ورزشی، و مجموعه رستوران ها، پوشاک، تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی، خدمات نشر، خدمات آموزشی و …

  1. شاخص ها و سنجش عملکرد برای شرکت های بیمه چگونه در نظر گرفته می شوند؟

از مهمترین شاخص های مدارک بیمه ای می توان به عضویت در باشگاه، دعوت از دوستان، شرکت در نظرسنجی، سابقه مشتریان، خرید انواع بیمه نامه، پرداخت حق بیمه به صورت نقدی، پرداخت حق بیمه و … اشاره کرد که مطابق با سیاست های شرکت و استراتژی ها. سازمان، قابل تغییر و تغییر است. همچنین شاخص ها برای مراجعان جذاب و انگیزشی بوده و به نکات منفی توجهی نمی شود. رفتار مشتریان در باشگاه بررسی شده است و امکان ثبت نظرسنجی از سوی مشتریان در این سامانه وجود دارد تا بازخوردهای لازم برای شناسایی نقاط قوت و ضعف به دست آید.

  1. در مورد سطوح مشتری توضیح دهید.

سطوح باشگاه مشتریان بیمه پارسیان دارای ۵ سطح الماسی، طلایی، نقره ای، برنزی و معمولی می باشد که مشتریان با توجه به سطح و امتیاز خود می توانند از مزایا و امکانات مختلفی بهره مند شوند. محدوده امتیاز هر سطح را می توانید در قسمت راهنمای سایت باشگاه مشتریان بیمه پارسیان به آدرس club.parsianinsurance.com مشاهده کنید.

در واقع باشگاه مشتریان در صنعت بیمه یک استراتژی کل نگر برای تمامی واحدهای سازمان بیمه است و با هدف افزایش درآمد و سود پایدار با ایجاد رضایت بیمه گذاران موجود و جذب بیمه گذاران بالقوه از آن استفاده می شود.

باشگاه مشتریان بیمه پارسیان به منظور افزایش وفاداری، جهت دهی به مشتریان و تامین رضایت مشتریان بر اساس چارچوب مقررات طراحی شده است و در اجرای آن می تواند به این اهداف دست یابد.

برای دستیابی به اهداف خود کلیه فعالیت های کسب و کار بیمه را حول گروه های مختلف شرکت های بیمه سازماندهی می کند و سعی در ایجاد و توسعه رفتار و فرهنگ در ساختار شرکت دارد که در نهایت منجر به افزایش رضایت و وفاداری شرکت های بیمه خواهد شد.

با بهره گیری از این ابزار، شرکت های بیمه به شرکای بلندمدت شرکت تبدیل می شوند و در نتیجه شرایطی فراهم می شود که با مراقبت از سودآوری شرکت های بیمه که عمدتاً از محل سرمایه گذاری است، شرکت ها برنامه ریزی کنند. سرمایه گذاری بر اساس پرتفوی پایدار شرکت های بیمه با اهداف چند ساله و بلند مدت.