بیماری لایم و ریزش مو: آیا ارتباطی وجود دارد؟


بیماری لیم و ریزش مو را می توان با هم مرتبط دانست

برای شروع ، در این مقاله می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بیاموزید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و بیماری ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

حتی بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر نیش یک کنه کنه آلوده ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک را با خود به همراه دارد و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی بیماری لیم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی از یک مرد 21 ساله گزارش داد که از ناحیه سر دچار صلیب شد. این مورد از بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی بدون زخم می شود که برخی از آنها به عنوان لکه بینی یاد می کنند.

آلوپسی بدون زخم نیش کنه صاف به نظر می رسد و به پوست سر ظاهر “mot-eat” می دهد. کسانی که به آن مبتلا هستند از ضایعاتی که ندولار هستند و اغلب دارای لخته خون هستند رنج می برند. همراه با این درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون اسکار با گزش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این شرایط را نباید رد کرد

تصویر زیر یک مورد واقعی از آلوپسی بدون زخم را نشان می دهد. این مورد توسط بیمار که موهای خود را بیرون کشید پیچیده تر شد. این به دلیل یک وضعیت اضافی به نام Lichen Simplex Chronicus بود. در این حالت ، پوست ضخیم ، قهوه ای ، چرمی و پوستی به دلیل خراش زیاد ایجاد می شود که در اثر خارش شدید ایجاد می شود.

علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان بر این باورند که این اتفاق زمانی رخ می دهد که بدن واکنش شدیدی به بزاق کنه نشان می دهد ، که باعث می شود بدن در پاسخ به ضد انعقاد ، داروهای ضد التهابی و مواد شیمیایی تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن واکنش نشان دهد.

سه مرحله بیماری لایم

بیماری لایم دارای سه مرحله مختلف است.

اول ، هنگامی که فرد گاز گرفته می شود ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در این زمان ، بیماری در سراسر بدن گسترش نمی یابد.

بعد ، بیماری لایم شروع به انتشار باکتری ها در سراسر بدن می کند. این مرحله به عنوان مرحله “گسترش اولیه” شناخته می شود.

سرانجام ، بیماری مرحله “گسترش دیرهنگام” را طی می کند. این نقطه ای است که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش می یابد.

وقتی لایم مزمن می شود ، باکتری های آن در کوچکترین مکان ها از سیستم ایمنی پنهان می شوند و سازگار می شود و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، باید بیوفیلم را در جایی که گاز باکتری در آن پنهان شده است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر باز کنیم.

آیا شما در خطر بیماری لایم هستید؟

بیشتر افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند در معرض ابتلا به بیشتر بیماری لیم هستند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین مهم است که بدانید در منطقه ای زندگی می کنید یا سفر می کنید که به بیماری لایم معروف است.

فعالیت هایی که شما را در معرض بیماری لایم قرار می دهد

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانید ، از فعالیت هایی مانند باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت ببرید. این امر به ویژه اگر در منطقه ای هستید که به مناطق بیماری لایم معروف است یا در میان علف های بلند قدم می زنید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا از سربازی بازی می کنند ، می توانند بلیط خانه را روی بدن خود حمل کنند.

تعیین بیماری لایم و علت ریزش مو

علائم اولیه بیماری لایم:

متوسطی

سردرد

راش

پنج

عرق

لرز

درد عضلانی

درد مفاصل

گلو درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

متوسطی بیشتر

درد مفاصل

درد عضلانی

پنگ دیگه

مشکلات خواب

شناختی

نوروپاتی

افسردگی

مربوط به قلب

سردرد

بیماری لایم و ریزش مو شرایط سختی برای تشخیص و تشخیص هستند.

این امر به ویژه در مورد زمانی که کنه را ندیده اید یا اگر کنه را قبل از ارزیابی حذف کرده و پرتاب کرده اید ، صدق می کند. اندازه کنه ها به اندازه یک سر سنجاق است ، بنابراین دیدن و کشف آنها می تواند چالش برانگیز باشد.

بیماری لایم در مراحل اولیه خود باعث ایجاد راش در ناحیه محل گزش می شود. همچنین ممکن است علائم شبه آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه کنید. در این راه ، علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی ظاهر می شود.

بیماری لایم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است ، یک پزشک ادبیات لایم پیدا کنید تا در کنار شما به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم می تواند چالش برانگیز باشد و همه پزشکان فراتر از این حرکت نمی کنند ، یا ممکن است آن را ندانند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام داده و درباره بیماری لایم خودتان تحقیق کنید.

من درک می کنم که این بر خلاف هر چیزی است که شما در مورد پزشکان معتقد هستید ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این یک واقعیت است. شما تنها فردی هستید که می تواند شفا شما را به ارمغان آورد و خواهد آورد.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

در ابتدا از بیماری لایم رنج می بردم ، اما هرگز توسط کنه گزیده نشدم. پس از مدتی مبارزه با مشکلات تیروئید و خستگی آدرنال ، به نقطه ای رسیدم که دوباره گیر کرده بودم و از نظر سلامتی پیشرفت نمی کردم. با وجود اینکه دمای بدن من به حالت عادی (37 درجه) باز می گشت و غدد فوق کلیوی و تیروئید من به میزان قابل توجهی بهبود می یافت ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

من شروع به هضم عمیق تر کردم و معلوم شد که چندین عفونت دارم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپستین بار. من برای درمان در یک کلینیک سم زدایی که سه ماه به طول انجامید به ایالات متحده رفتم. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان خود را با روال سلامتی خود وفق دادم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامت و انرژی کلی خود به یک کشور آفتابی و گرم حرکت کنم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند که همه چیز در ذهن شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکرده اید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب در مورد شکایت در مورد خواب آلودگی صحبت می کنند. معمولاً ، زیرا آنها تشخیص دقیقی در پرونده های پزشکی خود پیدا نمی کنند ، گاهی اوقات به عنوان یک بیماری روان تنی نوشته می شود (آنها ادعا می کنند که همه اینها در ذهن شماست). ما مجبور بودیم به پزشکان اعتماد کنیم و به سالهای تحصیل آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان هم اشتباه می کنند – آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به راه خود ادامه دهید تا زمانی که دکتری را پیدا کنید که شما را جدی می گیرد و به اندازه کافی برای یافتن راه حل به شما کمک می کند. از بسیاری جهات با شرایطی روبرو می شوید که باید در آن تحقیق کنید – در واقع بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما و آنچه که تجربه می کنید گوش دهند ، به شما ایمان بیاورند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید ، اصرار بر شفا و پاسخ به نفع شماست. اگر پزشک شما آنطور که انتظار دارید نگران سلامتی شما نیست ، پیش بروید و به دنبال نظر دوم ، سوم ، چهارم ، حتی صدم باشید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

تحقیقات نشان می دهد که بیماری لایم می تواند به طریقی غیر از گزش مستقیم از صلیب منتقل شود. اکنون اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی ، خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا صلیب هایی که بسیار کوچک هستند و شما نمی توانید آنها را ببینید منتقل شود.

هنگام همکاری با پزشک برای درمان بیماری لایم ، متخصص مراقبت های بهداشتی خود باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید زیرا شما تنها خالق فرایند بهبودی خود هستید و فقط برای حل مشکلات خود به پزشک اعتماد ندارید – احتمالاً چنین نخواهد کرد.

به یاد دارم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، اما دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده ام دشوار بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار منحصر به فرد است که باید به تنهایی طی کنید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید درباره 55 علت ریزش مو بخوانید ، حتما این پیوند را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید