به روز رسانی لیست بدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی


بانک مرکزی بر اساس قانون انتشار اطلاعات و جزئیات مربوط به تسهیلات و تعهدات، فهرست بدهکاران به شبکه بانکی را به روز کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و مخابره بانک مرکزی، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر لزوم انتشار اطلاعات و جزئیات مربوط به تسهیلات و تعهدات کلان، تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط، بازپرداخت توسط هر یک موسسات اعتباری بانکی و غیربانکی منتشر شده در سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پس از تعیین همتایان خود در هیات پول و اعتبار در پایان هر فصل، آمار تسهیلات، بدهی های کلان، تسهیلات و تعهدات. پرداخت اشخاص مرتبط توسط بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی.

بر این اساس فهرست تسهیلات کلان جاری و تسهیلات کلان غیرجاری هر بانک قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، خالص کل تسهیلات و تعهدات مربوط به هر واحد ذی‌نفع یا اشخاص وابسته که ارزش آن کمتر از یک هزار میلیارد ریال نیست و آمار و اطلاعات مربوط به تسهیلات، بدهی‌های کلان، تسهیلات و بدهی‌های مربوطه است. اشخاصی که هر بانک پرداخت می کند و در پایان هر فصل پس از بررسی با درج در بانک اطلاعاتی آن در اختیار موسسات اعتباری غیربانکی قرار می گیرد.

اطلاعات تسهیلات و تعهدات عمده پرداخت توسط بانک‌های ملی ایران و خاورمیانه، صنعت، معدن، سرمایه، تسهیلات و تعهدات افراد متصل به شبکه بانکی بر اساس «تصمیم هیئت پول و اعتبار» بررسی و منتشر می‌شود. .

برای جزئیات بیشتر در مورد امکانات کلان فعلی و امکانات کلان غیر جاری، به وب سایت مراجعه کنید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!