به ارز دیجیتال «نیر» در صرافی نوبیتکس بپیوندید


ارز دیجیتال NEAR به بازار ریال و تتری، صرافی ارز دیجیتال Nobitex اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پروتکل NEAR نرم افزاری است که به برنامه نویسان و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بدون نگرانی از هزینه ها و پیچیدگی های پیاده سازی شبکه، اپلیکیشن های غیرمتمرکز ایجاد کنند. با برنامه‌های تقریباً غیرمتمرکز را می‌توان بر روی یک شبکه امن و مقیاس‌پذیر توسعه داد و این گام بزرگی در جهت ایجاد چنین برنامه‌هایی است. به طوری که نگرانی در مورد زیرساخت های اساسی تا حد زیادی برطرف شده است. تیم پروژه Near متشکل از توسعه دهندگان و محققان با تخصص در زمینه های مختلف از جمله بلاک چین، رمزنگاری، سیستم های توزیع شده و مهندسی نرم افزار است و هدف اصلی پروتکل Near تسهیل فرآیند ایجاد و راه اندازی اپلیکیشن های غیرمتمرکز برای توسعه دهندگان است. پروتکل به گونه ای طراحی شده است که مقیاس پذیر و کارآمد باشد.

کارایی، سرعت و مقیاس پذیری پروتکل NEAR به دلیل استفاده از فناوری هش است. اشتراک گذاری یا هش تراکنش ها و سفارش ها و امکان مدیریت و اتصال این قطعات به یکدیگر یکی از کارت های برنده در پروتکل NEAR است. اشتراک گذاری، تراکنش ها را بین چندین گره شبکه تقسیم می کند و این پروتکل را سریعتر از سایر بلاک چین ها می کند. از آنجایی که اجماع شبکه اثبات علاقه است، نیازی به عملیات استخراج انرژی بر ندارد. اشتراک گذاری به شبکه اجازه می دهد تا چندین تراکنش را به طور همزمان پردازش کند و سرعت تراکنش ها را افزایش می دهد.

سکه NEAR توکن اصلی بلاک چین NEAR (NEAR) است و برای پرداخت تراکنش ها و سایر هزینه های مربوط به پلتفرم استفاده می شود. اشتراک گذاری یا مشارکت در شبکه NEAR از نشانه های NEAR استفاده می شود و کاربران برای شرکت در فرآیندهای اجماع و همچنین کمک به امنیت شبکه پاداش دریافت می کنند.

توکن‌های NEAR همچنین می‌توانند برای رأی دادن به تصمیمات حاکمیتی و کمک به شکل‌دهی آینده سکه NEAR استفاده شوند.

ایده کلی پروتکل Near در اوایل سال ۲۰۱۷ زمانی که الکس اسکیدانوف و ایلیا پولوسوکین، بنیانگذاران پروژه راه حل های توسعه شبکه اتریوم (ETH) پروژه را راه اندازی کردند، مطرح شد. کار می کردند، شکل می گرفتند. آنها در تحقیقات خود دریافتند که پروتکل های بلاک چین موجود به دلیل عملکرد کند و هزینه های بالا برای ساخت برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ ناکارآمد هستند. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند پروتکل جدیدی ایجاد کنند که کارآمدتر و آسان تر از پروتکل های موجود باشد.

سرانجام پس از نزدیک به دو سال تحقیق و توسعه، پروتکل Near در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد، در حال حاضر پروژه های زیادی بر روی پلت فرم NEAR در حال اجرا هستند.

برای خرید و فروش NEAR، بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال در Nobitex، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، ثبت نام کنید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!