بهترین وعده های غذایی برای پایان مهمانی چیست؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما در مورد اینکه بهترین غذاها برای افطار یا ترک روزه کدام هستند ، اتفاق نظر وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد در مورد کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

مهم نیست چه مقدار کالری بخورید تا سریع تجزیه شود ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. در مورد اینکه چه چیزی برای افطار کردن بهتر است غذا بخورید و نکاتی را در مورد روزه داری کوتاه مدت و همچنین روزه داری طولانی مدت بیان کنید.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامتی و طول عمر خود را با روزه یا ناشتا و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی ، بقا یا مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری عبارتند از: روزه گرفتن یک روز در میان ، روزه داری طولانی در شب ، و رژیم های روزه داری که زمان غذا خوردن را محدود می کند.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است برای کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل تأثیرات روزه بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوتای روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. از آنجا که روزه کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم غذایی ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن انرژی دریافتی غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد پس از یک دوره ناشتایی دوباره شروع به خوردن می کند ، سطح گلوکز خون او افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در طول روزه داری می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که برای افطار می خورد.

با این حال ، ممکن است بهتر باشد افرادی که سریع وزن خود را کاهش می دهند از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر استفاده کنند تا سریع تجزیه شوند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

وعده های غذایی ناشتا مناسب

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی یک شبه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه گرفتن ، روزه دار یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، مقدار مشخصی می خورد.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از تعداد کالری آنها بیشتر نباشد. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید توجه داشته باشند که مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و اسیدهای آمینه زنجیره ای شاخه دار ، روزه را بی اثر می کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در تحقیقی که در 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات با 200 تا 250 کالری خورده می شد.

این افراد در 85 درصد بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • متوسطی

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری در مدت 4 روز در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

باید یکبار دیگر اشاره کنیم که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک برای مدت طولانی عجله کنند. مخصوصاً این افراد:

  • بیمار لیت
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران خاموش

روزه داری با افزایش میزان کالری مصرفی و متابولیسم بدن می تواند بر سلامت تأثیر مثبت بگذارد.

تجزیه کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید از چه چیزی استفاده کنند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. آنها با هم یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که می گوید غذا خوردن بهتر است. با این حال ، برخی از کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

پرهیز از شکر نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم های ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید