بهترین ها را بسوزانید: شمع های موم زنبور عسل


آن روز در یکی از فروشگاه های مواد غذایی سالم با یکی از دوستانم بودم ، در حال راه رفتن در راهرو بودم که او پرسید: “سلام سارا ، چرا قیمت شمع های موم زنبور عسل بسیار بیشتر از شمع های معمولی است؟” خوب ، باید اعتراف کنم ، او آنجا به من برخورد کرد. من شنیده بودم که شمع های موم زنبور عسل بهتر از نمونه های پارافینی خود می سوزند ، اما دقیقاً نمی دانستم چرا. اوهههه خیلی هیجان انگیز – من نمی توانستم منتظر بمانم تا به پایان این کار برسم! با کمی تحقیق ، اطلاعات تکان دهنده ای پیدا کردم که قطعاً ارزش وبلاگ را داشت …

قبل از اینکه توضیح دهم چرا شمع های موم زنبور عسل بسیار عالی هستند ، اجازه دهید ابتدا به معایب جایگزین ها بپردازم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. پارافین یک فرآورده نفتی است که پس از تولید بسیاری از دیگر فرآورده های نفتی رایج مانند گاز ، روغن ، روسازی و غیره باقی مانده است. این ماده سپس با سفیدکننده 100٪ قدرت سفید می شود تا دیوکسین های سمی ایجاد شود ، قبل از اینکه “جامد” با پارافین حاوی مواد سرطان زا و مواد شیمیایی غنی شده تصفیه شود.
شرکت های تولید کننده شمع موم پارافین خریداری می کنند و مواد شیمیایی مختلف بافت ، رنگ های مصنوعی برای رنگ و عطرهای مصنوعی به آن اضافه می کنند.

وقتی عطرهای مصنوعی سوزانده می شوند ، فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی آلاینده تولید می کنند. استنشاق این فلوروکربن ها به گیرنده های مجاری بینی ما که بوها را تشخیص می دهند ، آسیب می رساند و در مدت زمان طولانی با “دفع” آنها ، ظرفیت کلی حس بویایی شما را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که به نظر می رسد بسیاری از مردم شمع های بوی قوی (یا خوشبو کننده های مصنوعی هوا) و غیره دریافت می کنند. لازم است هیچ عطر دلپذیری را تجربه نکنید!

آخرین ، اما مطمئناً کم اهمیت ، هزینه های غیرمستقیم سوزاندن سوختی مانند پارافین در خانه شما است که ریشه ای سیاه از دیوارها ، مبلمان و پرده های خانه شما را پوشش می دهد و حداقل ریه ها و پوست شما مطلوب است. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین با رایحه مصنوعی مرتبط و سایر افزودنی ها باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات سینوس ها و ریه ها می شود. همه کسانی که مشکلات تنفسی دارند نباید شمع های پارافینی بسوزانند و همچنین کسانی که می خواهند از این مشکلات جلوگیری کنند.

امیدوارم این کار کمی خطرات پارافین را برای سلامتی ، خانه و محیط شما روشن کند. بگذارید موم زنبور عسل و خواص باورنکردنی آن را به شما معرفی کنم.

موم مورد علاقه زنبور عسل
سوزاندن شمع های موم زنبور عسل به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهتر است. نخست ، سوختن موم زنبور عسل یونهای منفی تولید می کند که در جذب هوای آلوده به همان اندازه که آهن ربا آهنربایی را جذب می کند ، برای ما مفید است. یونهای منفی به یونهای دارای بار مثبت متصل می شوند که خاک ، گرد و غبار ، کپک و سایر آلودگی های هوا را حمل می کنند. پس از اتصال ، یونهای مثبت وزن می شوند و این باعث می شود که یونها و آلاینده ها روی زمین بیفتند یا بلند شوند یا جدا شوند. نتیجه گیری: سوزاندن موم در واقع هوای شما را تمیز می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد استفاده شده 100٪ تجدید پذیر هستند و در کشور خود ، شرایط ناهموار نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون ندارد. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی سویا و موم نخل شامل مداخله شیمیایی برای تغییر مواد اولیه به شکل مومی و سپس به شمع می شود. این بدان معناست که موم زنبور عسل انتخاب بهتری برای محیط زیست است زیرا پردازش آن حداقل است ، نیازی به مواد شیمیایی نیست و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از آلودگی موم زنبور عسل را در اتاقی بدون تهویه سوزانید. در واقع ، بسیاری از مردم گزارش می دهند که شمع را در اتاق خواب به مدت 30 دقیقه یا بیشتر قبل از خواب ، خواب آرام تری ایجاد می کند. موم زنبور حساسیت زا است و برای افرادی که آلرژی محیطی ، حساسیت ها و حتی آسم دارند مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوای خود تا حد امکان ، فقط به یاد داشته باشید که قبل از هر بار استفاده فتیله های خود را بریده و شمع ها را با خیساندن فتیله در حوضچه مومی خود بجای دمیدن خاموش کنید ، زیرا هر دوی این اقدامات از سیگار کشیدن جلوگیری می کند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی منتشر شده توسط شمع های موم زنبور عسل توسط شرکای پارافینی آن بی نظیر است. با توجه به نقطه ذوب زیاد موم ، موم زنبور عسل قوی تر و روشن تر از پارافین ، علاوه بر طیف نور مشابه خورشید – چقدر شگفت انگیز است!

هزینه کل

بنابراین برای پاسخ به سوال دوستم: در حالی که هزینه اولیه ممکن است بیشتر از شمع های پارافینی باشد ، موم زنبور عسل بسیار طولانی تر می سوزد – دو تا پنج برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین دارد – در واقع بالاترین نقطه ذوب هر موم است ، بنابراین بسیار کندتر می سوزد. هزینه سوختن موم زنبور عسل فقط یک درصد در ساعت است ، اما به مرور زمان مقرون به صرفه تر از پارافین است.

شمع های موم زنبور عسل را می توانید در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های این پست متعلق به The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت است ، آنها بین المللی ارسال می شوند ، و من آنها را به شدت توصیه می کنم.

هر کجا که شمع خود را خریداری می کنید ، با تقلید مطابقت دهید! به دنبال موم 100٪ خالص زنبور عسل باشید ، این مومی است که از مهر و موم در اطراف هر سلول عسل خارج می شود. برخی از شرکتها موم زنبور عسل خود را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و هنوز آنها را شمع “موم زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین اطمینان حاصل کنید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده است و هیچ گونه سیم فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) نیز نداشته باشد و عطر مصنوعی یا رنگ های شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم خالص زنبور عسل باید بوی عسل بدهد و رنگ طبیعی و طلایی داشته باشد.

سوختن عزیزم بسوزان!

دیدگاهتان را بنویسید