بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست ؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، سوء تغذیه و غیره چاق یا لاغر شوند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل یک سری رژیم های روزانه است که شامل غذای اصلی و میان وعده های مختلف است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است ، که با توجه به نیازهای روزانه هر فرد با توجه به انرژی و وضعیت جسمانی او تنظیم می شود.

به طور کلی ، می توان گفت که بهترین رژیم درمانی آیا رژیم غذایی است که:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و نیازی به تحمل گرسنگی ندارد.

به حفظ سلامت فرد کمک می کند.

کالری ، آمینو اسیدها ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش وزن زیاد تامین می کند.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

دکتر مهدی شادنوش پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه کرده و با توجه به سن و جنس هر فرد ، برنامه مناسبی را برای وی تدوین می کند.

رژیم غذایی کاهش وزن یا چاقی مطلوب در صورتی م theثر خواهد بود که فرد آن را با دقت و در بازه زمانی تعیین شده تعیین کند مشاور تغذیه ، به دنبال.

تغذیه درمانی چیست؟

تغذیه درمان اساسی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش و مدیریت علائم باشد. دکتر

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در سطح 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل در سطوح 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، که نقطه عطفی در مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) در هنگام کنترل گلوکز خون ایجاد نمی شود.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد نحوه حمایت از خود با رفتارهای شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای به حداکثر رساندن پایداری بلند مدت است.

ویژگی های درمانی تغذیه ای برای کنترل دیابت

 • محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف را درک می کند
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • برای جلوگیری از افزایش قند خون ، دیابت را با رژیم های دارویی هماهنگ کنید

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که هدف از دستیابی به کاهش وزن طولانی مدت چیزی بیشتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را کشف کرده است که در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی نقش اساسی دارند.

با اجرای فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف یک سبک زندگی روزمره کمک کنیم و به شما کمک می کنیم زندگی هماهنگی با بدن خود داشته باشید و از نشاط داشتن بهترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش با هدف ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به هدف دلخواه برای وزن شما باز می دارد ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. برای وعده های غذایی و وعده های غذایی براساس درک برنامه ریزی کنید
 3. تعادل بین غذا و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه ورزش
 6. تکنیک های انگیزش و آگاهی

بیماری قلب و عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مسائل قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

حتی با تکامل علم در مورد آنچه که شیوه زندگی سالم را تشکیل می دهد ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گاه نادرست در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده اند.

دکتر او بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • کلسترول و تری گلیسیرید را متعادل کنید
 • نگاه مثبت به این ورزش داشته باشید
 • مصرف مایعات و نمک را کنترل کنید
 • استرس را کاهش داده و خواب بهتر را تقویت می کند

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در فرآیند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و بلافاصله با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم های غذایی ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم های کربوهیدرات ویژه ، برای بیماری های التهابی روده
 • برنامه هایی برای حساسیت غذایی بخورید
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون ها را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار م effectiveثر و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند به شدت ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد قوی و معتبر از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمد:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهدی از مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا کسی می تواند از این رژیم استفاده کند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. در اصل ، در افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند ، همکاری نزدیکی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر

وی سپس از تجربیات خود برای دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک معمولی که بدن را تا آخر عمر می کشد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و تأثیرگذاری آن تا حد امکان استفاده کرد. از پتانسیل کلی اجتناب کنید و پروتکل خود را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید