بله، عملکرد تماس صوتی در برنامه تعبیه شده است


عضو هیئت مدیره و نایب رئیس شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک ملی ایران از ایجاد گزینه جدید تماس صوتی در اپلیکیشن بله خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، علی رضا مهیار با اعلام این خبر افزود: اپلیکیشن بله به عنوان پیام رسان رسمی بانک ملی ایران همواره در حال توسعه ویژگی های جدید با هدف ایجاد تجربه ای ارزشمند و راحت برای کاربران است.
وی با تاکید بر اینکه قابلیت برقراری تماس پایدار و با کیفیت در اپلیکیشن های پیام رسان یکی از نیازهای همیشگی کاربران این اپلیکیشن ها است، گفت: علاوه بر امکان چت و ارسال فایل های صوتی، کاربران تمایل دارند تا بتوانند در صورت لزوم به راحتی و فقط با دسترسی به اینترنت ارتباط برقرار کنید، با مخاطبان هدف تماس بگیرید.
به گفته مهیار، تماس صوتی در اینترنت در سال های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است، تا جایی که در بسیاری از مواقع، کاربران تمایل دارند به جای برقراری تماس تلفنی، از طریق اپلیکیشن های پیام رسان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
معاون شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک ملی ایران ادامه داد: اپلیکیشن بله به عنوان یک پیام رسان بانکی و در راستای درخواست کاربران خود، اخیرا امکان برقراری تماس صوتی را فراهم کرده است.
وی تاکید کرد: از ابتدای شکل گیری این اپلیکیشن، امکانات کاربردی بسیاری چه در حوزه پیام رسانی و چه در حوزه مالی در اختیار کاربران این اپلیکیشن بانکی قرار گرفته است. امکاناتی مانند چت کارت به کارت، مدیریت مالی شخصی، امکانات مدیریت کانال و گروه، تبلیغات، نمایش بله و … از جمله امکانات نوآورانه ای است که در چند سال گذشته به کاربران بله ارائه شده است.
لازم به ذکر است که با نصب آخرین نسخه بله، کاربران می توانند به راحتی و از دیگر امکانات این برنامه، تماس صوتی با کیفیت و پایداری را در صفحه چت شخصی خود برقرار کنند.

منبع: بانک ملی ایران

لینک کوتاهلینک کپی شد!