بررسی مدل کسب و کار شرکت های وابسته به گروه ملی اطلاعات


نشست مشورتی با مدیران شرکت های وابسته به گروه ملی انفورماتیک برگزار شد

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک در این نشست با اعلام راهبردها و چالش های گروه ملی انفورماتیک، اتخاذ سیاست های جدید در این گروه در دوره جدید و بررسی و به روز رسانی استراتژی و مدل کسب و کار شرکت های این گروه را اعلام کرد. در آینده ی نزدیک.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، جلسه هم اندیشی راهبردها و چالش های گروه ملی اطلاعات با حضور معاون اداری و مالی بانک مرکزی، رؤسای هیئت مدیره و روسای دستگاه های اجرایی برگزار شد. اقتدار شرکت های تابعه گروه ملی اطلاعات.

در این جلسه با حضور دکتر منچر مشاور معاون اداری و مالی بانک مرکزی، دکتر عبدالله مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک، دکتر سعدی رئیس هیئت مدیره شرکت ملی انفورماتیک و همچنین دکتر. جلسات مدیران عامل و رؤسای هیأت مدیره شرکت های خدمات اطلاع رسانی، شبرک، کاشف و فرادیس البرز برگزار شد که در آن مهم ترین راهبردها و برنامه های گروه ملی اطلاعات به عنوان بازوی فنی و اجرایی بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رد و بدل شدند.

در این جلسه که به میزبانی شرکت ملی اطلاعات برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت عملکرد و دستاوردهای هر یک از شرکت های زیرمجموعه ارائه شد و عمده چالش های پیش رو طی گزارش های جداگانه توسط مدیران ارشد شرکت های این گروه تشریح شد.

دکتر منچر در این نشست بر اهمیت هم افزایی و تعامل در گروه ملی اطلاعات بیک و بانک مرکزی تاکید کرد و گفت: نوآوری و استفاده از فناوری های نوین در خدمات بانکی امروزه به یکی از بخش های ضروری تبدیل شده است. شرکت های پیشرو امروزی تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مبتنی بر فناوری روز و ابزارهای مالی به کار می گیرند و تلاش می کنند تا حد امکان محصولات و خدمات را بر اساس نیازهای شخصی ارائه دهند.

انفورماتیک ملی

خوشبختانه این ضرورت و اهمیت در کشور ما به خوبی درک شده است و تمامی فعالان این حوزه بر اهمیت نوآوری و استفاده از فناوری در ارائه خدمات مالی تاکید دارند. در چنین فضایی، شرکت های تابعه گروه ملی انفورماتیک نقش تعیین کننده و بی بدیل در ارتقای سطح خدمات نوآورانه در صنعت بانکداری و پرداخت دارند.

دکتر منشر با اشاره به اینکه گروه ملی انفورماتیک سرمایه ارزشمندی برای دولت و نظام حکمرانی فناوری محسوب می شود، گفت: ضمن تشکر و تجلیل از تمامی مسئولان و دست اندرکاران پیشین این مجموعه، لازم است بیشترین تاثیر ممکن را در این مجموعه داشته باشد. فضای پولی و بانکی کشور استراتژی ها و راهبردهای حاکم بر گروه بازنگری شده و ضمن برآورده ساختن الزامات شرکت های حاکم، به ویژگی های مالی و اقتصادی آنها توجه ویژه ای شود.

وی در خاتمه با ابراز خرسندی از فعالیت های گروه ملی در دوره اخیر گفت: گروه ملی انفورماتیک همانطور که تاکنون تلاش کرده اند باید در صنعت نوین پرداخت و بانکداری پیشرو باشد و با آن تعامل داشته باشد. فعالان بخش خصوصی پایه و اساس همه نوآوری ها، به ویژه در سیستم بانکداری دولتی را می گذارند.

مدیرعامل شرکت ملی اطلاعات نیز در این جلسه با تایید اتخاذ سیاست های جدید در گروه ملی اطلاعات در دوره جدید، از بررسی و به روز رسانی استراتژی و مدل کسب و کار شرکت های گروه در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: روابط عمومی ملی انفورماتیک