برداشت خودکار حق بیمه در پلت فرم فارابوم انجام می شود


نسل جدید بانکداری باز در فرابوم در گفتگو با مدیر خط تجارت پیمان

محصول پیمان (برداشت خودکار) با هدف تسهیل تجربه کاربری در پرداخت حق بیمه و فروش اعتباری محصولات بیمه ای توسط این شرکت از طریق پلتفرم فارابوم راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، میلاد مجدی مدیر خط بازرگانی قراردادهای فارابوم با بیان اینکه فارابو به طور رسمی از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: ابتدا فعالیت بانکداری باز در توسن با نام پروژه توسن بوم در سال ۹۳ آغاز شد و در سال ۹۳ فعالیت بانکداری باز در شهر توسن آغاز شد. بتدریج نیاز به تاسیس شرکت در این خصوص شد و در نهایت با مشارکت توسن، ملی، مالات، بازرگانی، صنعت، معدن، بانک ها را فرا گرفت، شرکت فارابوم فعلی تشکیل شد.

وی گفت: ما در فارابوم روابط مختلفی با بازار مالی کشور داریم و از جمله مخاطبان بزرگ ما در بانکداری باز صنعت بیمه است. ما خدمات زیادی را به شرکت های بیمه ارائه می دهیم و در حال تلاش برای توسعه همکاری با شرکت های بیمه هستیم.

مجدی افزود: به عنوان بزرگترین ارائه دهنده راهکارهای بیمه ای که حدود ۲۴ شرکت بیمه را پشتیبانی می کند، همکاری های خوبی با فن آوران خانه شکل گرفته است و خدمات فرابوم با زیرساخت های ارائه شده توسط این شرکت پیوند خورده است.

وی خاطرنشان کرد: خدمات زیادی به شرکت های بیمه ارائه می شود. همچنین فرابوم می تواند به صورت مستقیم به شرکت های بیمه خدمات ارائه دهد، از جمله اینکه بیمه تجارت نو به زودی خدمات انصراف خودکار را فعال می کند و بیمه روز و سینا نیز در حال اجرای خدمات هستند.

مجدی ادامه داد: همچنین خدمات انتقال وجه را به شرکت های بیمه ارائه کرده ایم به گونه ای که امکان تماس با تمامی بانک هایی که از طریق فارابوم خدمات انتقال وجه ارائه می کنند، می شود.

وی تاکید کرد: این سرویس باعث می شود حساب های بیمه و واحدهای مالی برای انتقال وجه روزانه و تسویه حساب با ذینفعان موظف به افتتاح اینترنت برای بانک های مختلف نباشند و این مقوله از نظر سهولت می تواند کمک بزرگی در این زمینه باشد.

سهولت در پرداخت اقساط

مجدی تصریح کرد: یکی از این خدمات، برداشت خودکار است که برای تسهیل در پرداخت حق بیمه ای که فارابوم در خط پیمان ارائه می کند، انجام شده است و حق بیمه بدون نیاز به درگاه پرداخت به صورت دوره ای از حساب کاربر برداشت می شود.

وی افزود: اکنون شرکت های مختلف برنامه هایی برای فروش بیمه دارند که با پرداخت حداقل کارمزد روزانه برای خدمات بیمه ای مانند بیمه عمر و سرمایه گذاری قابل استفاده است و خدمات انصراف خودکار به صنعت بیمه کمک می کند تا مشتریان مجبور به پرداخت از طریق آن نباشند. دروازه هر بار به پرداخت و بدون نیاز به یک کلمه عبور پویا دریافت کنید.

بر برداشت های خودکار تمرکز کنید

مجدی افزود: امسال یک واحد در فرابوم برای خدمات برداشت خودکار پیش بینی شد و هدف اصلی ما در این واحد افزایش حجم تراکنش های این روش پرداخت است و این سرویس می تواند ابزار پرداختی برای تراکنش های دوره ای و مکرر باشد. . با استفاده از این سرویس، کاربر دیگر نیازی به ورود هر بار به درگاه های پرداخت ندارد.

مدیر خط بازرگانی فرابوم اظهار داشت: اولویت ما در صنعت بیمه این است که بتوانیم تعداد تماس های این سرویس را افزایش دهیم و تعامل با کاربران و همچنین شرکت های بیمه را تسهیل کنیم.
وی گفت: این سرویس قطعا می تواند تجربه خوبی را برای کاربران و حتی شرکت های بیمه در هنگام پرداخت حق بیمه ایجاد کند.

خدمات استعلام و صرافی الکترونیکی از فرابام

مجدی با اشاره به حضور شرکت های زیادی در فرابام گفت: خدمات استعلام و تطبیق این شرکت برای پرداخت غرامت به کاربر موثر بوده و صحت اطلاعات اعلام شده به کاربر را تایید می کند.

وی چندی پیش از راه اندازی سرویس دیگری خبر داد و افزود: با توجه به فروش اقساطی و اعتباری برخی از محصولات در بیمه، عدم پرداخت حق بیمه در موعد مقرر مشکلات عدیده ای را برای شرکت های بیمه ایجاد کرد و گاها چک و سفته در این خصوص دریافت می کنند. . خواهد بود

برای رفع این مشکل، فرابوم خدمات الکترونیکی سفته را معرفی کرد. یکی از مزایای سفته الکترونیکی عدم نیاز به تشکیل پرونده، استرداد و ابطال سفته و چک فیزیکی است و کاربر می تواند تمامی مراحل فرآیند را در محیط سامانه بیمه طی کند. این سفته های الکترونیکی به صورت پرداختی به شرکت بیمه از کاربر قابل دریافت بوده و نیازی به حضور کاربر در شعبه بیمه نیست.

مجدی در نهایت اعلام کرد: فرابوم امکان ارائه خدمات به شرکت های بیمه در زمینه های مختلف را دارد و این همکاری باعث تسهیل امور مشتریان بیمه می شود.

بوم (از زیرمجموعه های فرابوم) به عنوان اولین و جامع ترین پلت فرم بانکداری باز کشور (شامل خدمات بیش از ۲۰ بانک) راهکارهای نوآورانه ای را برای کاهش فرآیندهای دستی، افزایش دقت تراکنش ها و البته حفظ و نگهداری مشتری ارائه می دهد.

سال هاست که بوم خدمات مختلفی را با توجه به نیاز بازار اجرا کرده و بانک های خدماتی را گسترش داده است، اکنون امکان همکاری با بیش از ۱۰۰ شریک تجاری، بیش از ۴ میلیون تراکنش موفق روزانه، ۸ دسته خدمات مختلف، بیش از ۲۰۰ API وجود دارد. اجرا شد. او به پیوند دادن ۱۷۰ میلیون حساب بانکی به عنوان بخشی از دستاوردهای خود اشاره کرد.