با فرم بدن خود آشنا شوید! (اشکال مختلف بدن را تشخیص می دهد)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه یک شکل نیست که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل که باید رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

انواع فرم بدن

بر اساس تحقیقات ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با بالاتنه و پایین تنه ندارد. همچنین در این اندام ها عرض شانه ها تقریباً با عرض ران ها یکسان است. برای همه فرم بدن یک روش خصوصی برای سازگاری برای نشان دادن تناسب کلی و اندام ایده آل وجود دارد. چنین عضوی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و تشکیل ماهیچه ها بدن را تشکیل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تغییر می کند. به این ترتیب شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

فرم بیرن:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افرادی که چنین اندام هایی دارند کمردرد بسیار زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه و ران تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند یک کمر بیشتر از قسمت بالای بدن و پایین تنه دارند. گاهی اوقات در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، قفسه سینه و باسن می تواند متفاوت باشد ، که به آن بالا یا پایین می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه باریک تر از قسمت پایین تنه است یا برعکس. اگر عرض شانه ها در قفسه سینه کمتر از عرض باسن باشد ، در ظاهر اندام فرد مثلثی رو به بالا شکل می گیرد و بالعکس ، مثلث پایینی ایجاد می شود.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد سینه پهن تر و بزرگتری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

فرم لوزی (الماس)

اندام لوزی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، لگن احتمالاً بزرگتر از بازوها است.

تشخیص شکل بدن با اندازه گیری

شما بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها ، فرم بدن خود را تشخیص می دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را پیدا کرده و در دو گروه مختلف قرار بگیرند. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اقدامات است.

برای عرض شانه ، متر را مستقیماً از پشت سر دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه سینه باید از زیر بازو و دهانه قفسه سینه اندازه گیری شود. دور کمر ناحیه بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه کمر مناسب ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید. خطی که در کنار ناحیه کشیده می شود این است که برای اندازه گیری دور کمر باید متر را دور آن بپیچید. برای اندازه دور لگن ، متر را روی کشاله ران بگذارید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد شکل و فرم بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو بزرگتر هستند ، هر چند نازک هستند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید