با رونمایی از محصول جدید فینوپیا ابزارهای پرداخت صادرات را توسعه دهید


اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین فینوپیا، در راستای ارائه خدمات نوآورانه خود، در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک محصول جدید برای استفاده عمومی در مرحله صادرات محصول است و جامعه هدف را به عنوان اپراتورهای اقتصادی محلی و بین المللی شناسایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، آرش فروزان علا، عضو هیئت مدیره فینوپیا در این خصوص توضیح داد: پس از رونمایی از بازار توکن های غیر ارزی (NFT)، فینوپیا به منظور توسعه محصولات خود بر روی پرداخت های مبتنی بر بلاک چین متمرکز شد و از مهر ماه امسال “فینوپیا کارت” و دستگاه های “POS” و “BTM” آن را با بیش از ۵۰۰ پذیرنده در سطوح بین المللی معرفی خواهد کرد.

وی درباره این خدمت گفت: این خدمت با رویکردهای امنیتی و ایمنی و قوانین و عرف بانک مرکزی ایران و سایر کشورهایی که متولیان فنوپیا در آن فعالیت دارند ارائه می شود.

وی ادامه داد: هدف فینوپیا کمک به صادرات و رونق ارزی کشور با تمرکز بر توسعه ابزارهای مرتبط با اقتصاد خلاق است، همچنین این سرویس در حال حاضر برای صادرات این محصول به کشورهای همسایه آماده می شود و در انتظار تایید مربوطه برای بهره برداری است. در داخل کشور.”

به گفته فروزان علا، در فاز اول تا سوم این طرح، ذینفعان هدف در حوزه های گردشگری سلامت، اقتصاد گردشگری، صادرات صنایع سنگین و صنایع فنی با توجه به شناخت تجار و گردشگران بین المللی ایران شناسایی شدند. فینوپیا برای این مقاصد امیدوار است که این سرویس به تجارت مالی و مبادلات ارزی کشور کمک کند.

حجم معاملات پیش بینی شده ۱۰۰ میلیون دلار در مرحله اول

عضو هیئت مدیره فینوپیا ادامه داد: مفهوم کارت فینوپیا درست مانند یک کارت خدمات سنتی خواهد بود و دارای ویژگی هایی مانند NFC و البته پرداخت CNP (پرداخت بدون کارت) از طریق QR و استفاده از پذیرش MOBILE POS و اسکن QR با استفاده از تلفن همراه و در دسترس کاربران و انجام ۵ تراکنش مرتبط ارزهای دیجیتال همچنین BTM در فاز دوم این پروژه تجاری سازی می شود.

بدیهی است دستگاه های پوز و کارت مذکور پس از دریافت تاییدیه های لازم امکان اتصال به شبکه بانکی کشور را خواهند داشت و در صورت دخالت بانک مرکزی و شاپرک، فینوپیا می تواند خدمات خود را بر روی دستگاه بزرگتر ارائه دهد. مقیاس

فروزان علاء تاکید کرد: واضح است که این می تواند یک فرصت استثنایی برای اقتصاد کشور باشد، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، رونق گردشگری در فصول آینده و البته توجه ویژه دولت به موضوع اقتصاد سالم و میزبانی از هزاران بیمار و گردشگر خارجی، تنها بخشی از کاربردهای این سرویس خواهد بود.»

به گفته وی، با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده، ابزار مذکور تنها در مرحله اولیه با کسب سکه برای صنایع خلاق و تولیدی، روی این پلتفرم بلاک چین و با توجه به توسعه پذیرش پیشرفته، می‌تواند فروش ۱۰۰ میلیون دلاری داشته باشد. طرح و کارت، بازار بزرگ ایجاد خواهد کرد

لینک کوتاهلینک کپی شد!