بانک دی عملکرد خوب و شفافی دارد


به گزارش پایگاه خبری در اینترنت، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور بنیاد شهید در برنامه مستقیم «صف اول» شبکه الخبر. وی خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی، پس از تشکیل هیات مدیره جدید، در کمتر از دو ماه، جلسات صورت‌های مالی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ این بانک برگزار و کد آن بازگشایی شد.

وی بانک (د) را نیازمند اصلاحات ساختاری و نهادی دانست و با اشاره به ضرورت فروش اموال مازاد این بانک گفت: با این اقدام که به طور جدی در دستور کار هیات مدیره بانک قرار دارد، نقدینگی لازم را تامین می کند. برای این. با ایفای نقش آن، بانک ها و پول بانکی جذب شده و حجم استقراض از منابع بانک مرکزی کاهش می یابد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تایید اینکه بانک (د) با سرعت خوبی در حال پیشرفت است، تصریح کرد: بخش زیادی از منابع غیرجاری و تسهیلات معوق این بانک نیز از طریق قانونی و قضایی در حال پیگیری است. رویه ها دریافت شده است

دکتر قاضی زاده هاشمی همچنین اعلام کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران طی برنامه ای یک ساله در نظر دارد با انجام اقدامات مناسب، مدیریت این بانک را به جامعه سهامداران این بانک واگذار کند.