بازدهی بالاتر از شاخص سهام صندوق های سهامی تامدانا برای عرضه سرمایه


بررسی عملکرد تیر ۱۴۰۱ نشان می دهد که بازده سرمایه گذاری صندوق های آورین تمدنوم و آرمان عطیه درخشان میس یک درصد بیشتر از عملکرد شاخص بورس تهران بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، صندوق سرمایه گذاری آوارین تمندان در تیرماه ۱۴۰۱ در رتبه هشتم قرار گرفت، در حالی که صندوق آرمان عطیه درخشان مایس در رتبه دهم بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در بازار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، صندوق تمدن مولد یک صندوق سهامی مبتنی بر صدور و ابطال است و ارزش دارایی های آن حدود ۷۰۰۰ میلیارد ریال است. صندوق آرمان عطیه درخشان مایس یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله با حدود ۳۰۰۰ میلیارد ریال دارایی است.

همچنین در همین ماه صندوق هیبریدی جوهارنویس تامدان در بین صندوق های هیبریدی رتبه پنجم را به خود اختصاص داد. این صندوق که حدود ۲۰۰۰ میلیارد ریال دارایی دارد بازدهی ۳ درصدی بهتر از شاخص کل را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی، تمدن کاپیتال فایننس در حال حاضر دارای ۷ صندوق سرمایه گذاری مشترک و ۴ صندوق مدیریت بازار است.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک این گروه شامل چهار صندوق سرمایه گذاری مشترک با درآمد ثابت، دو صندوق سرمایه گذاری سهامی و یک صندوق ترکیبی است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت تحت مدیریت گروه تمن شامل گنجینه طلایی زرین شهر، صندوق توسعه صادرات ایده‌آل، پاداش امانی تمدن و صندوق قابل معامله پاداش مشارکت اول توسعه با نماد سبس است. هدف صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت ایجاد درآمد پایدار با ریسک بسیار کم برای سرمایه گذاران صندوق است. بنابراین این صندوق برای سرمایه گذارانی که به دنبال ریسک بسیار پایین هستند مناسب است. سرمایه گذاری در این صندوق ها برای تمامی افق های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مناسب است..

صندوق های تمندان و آتیه درخشان مس، صندوق های سرمایه گذاری مشترک تحت مدیریت سرمایه تمندان هستند. صدور و ابطال صندوق تمدن آفرینی ثروت و صندوق مس آرمان عطیه درخشان در نماد ورزشکاران قابل معامله است. صندوق های سرمایه گذاری مشترک با هدف جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبد اوراق بهادار به منظور کسب بازدهی مناسب برای سرمایه گذاران در ازای پذیرش ریسک تشکیل می شوند. این صندوق با به کارگیری نیروهای متخصص، استفاده از صرفه جویی در مقیاس و مدیریت ریسک ها از طریق تشکیل سبد دارایی ها، به اهداف فوق الذکر دست می یابد..

صندوق هیبریدی تمدن شگفت انگیز را می توان از نظر ریسک و بازده به عنوان واسطه ای بین صندوق های سهامی و صندوق های با درآمد ثابت در نظر گرفت. تمرکز این صندوق بر دستیابی به بازده معقول متناسب با ریسک کمتر نسبت به صندوق های سهامی با سرمایه گذاری متعادل در درآمد ثابت و اوراق بهادار سهام است. این صندوق برای سرمایه گذارانی مناسب است که تحمل ریسک متوسطی دارند و به دنبال بازدهی متناسب با تحمل ریسک خود هستند.