بازاریابی ویدئویی یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ است


بازاریابی ویدئویی در عصر مدرن امروز که همه چیز در حال تغییر است، بدون شک می توان این روش را به عنوان یکی از پربازده ترین روش های دیجیتال مارکتینگ معرفی کرد.

اگر در گذشته مشاهده یک تصویر می‌توانست پیام برند را به بیننده منتقل کند، اکنون ویدیوها و تیزرهای تبلیغاتی رنگارنگ به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده‌اند. اما چرا این روزها ویدیوها اینقدر مهم هستند؟ آیا بینندگان ویدیوها و تیزرهای تبلیغاتی شما با مشتریان بالقوه ای که اکنون مشتریان واقعی کسب و کار شما هستند یکسان هستند؟

بازاریابی ویدئویی یکی از بهترین راه ها برای رشد و شکوفایی یک کسب و کار است و تاثیر زیادی بر بازاریابی و تبلیغات برای کسب و کارها دارد. در گذشته ای نه چندان دور تلویزیون تنها منبع تولید فیلم، مستند و تبلیغات تبلیغاتی بود. اما امروزه با رشد گسترده شبکه های مجازی، وب سایت ها، انواع اپلیکیشن ها و از همه مهمتر سرعت بالای اینترنت، شرایط تغییر کرده و بازاریابی ویدئویی وارد عرصه جدیدی شده است. شاید برای شما جالب باشد که این آمار را بشنوید. بر اساس آخرین گزارش های آماری سیسکو، یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه مخابرات، تا پایان سال بیش از ۸۰ درصد از ترافیک اینترنت را محتوای ویدئویی تشکیل می دهد. بر اساس گزارش آماری شبکه ایران ابرات که سال گذشته منتشر شد، کاربران این پلتفرم با میانگین سی و شش میلیون نفر روزانه بیش از یکصد و هشتاد میلیون دقیقه را صرف تماشای محتوای ویدیویی می کنند.

اما چرا بازاریابی ویدئویی اینقدر ارزشمند و منبع مهمی برای تبلیغات است. اول از همه، در دنیای شلوغ امروزی، ما ترجیح می‌دهیم یک ویدیو چند دقیقه‌ای تماشا کنیم تا مقاله‌ای که ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. در واقع بازاریابی ویدئویی حتی تنبل ترین مشتریان را به چالش می کشد. تماشای یک ویدیوی حرفه ای ایجاد شده در مورد کسب و کار شما می تواند کاملاً بر رفتار خرید مصرف کنندگان تأثیر بگذارد و بازدید کننده را متقاعد به خرید کند.

البته فراموش نکنید که بازاریابی ویدئویی بهترین راه برای متمایز کردن کسب و کار شماست. اعتبار و اعتماد را برای شرکت ها به ارمغان می آورد و فرآیند تصمیم گیری را آسان تر می کند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، هرچه بتوانید صداقت بیشتری را به بیننده منتقل کنید، اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد و در نهایت به نتیجه ای که می خواهید می رسید. در واقع تمام تلاش بازاریابان با هدف ایجاد اعتماد شکل می گیرد که می توانید از طریق بازاریابی ویدئویی به آن دست پیدا کنید.

علاوه بر این، اگر تیم های حرفه ای و با تجربه پشت ساخت این تیزرها باشند، تنها در چند دقیقه اطلاعات دقیق و جامعی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند که معادل جذب مشتری، افزایش فروش و در نهایت افزایش سود است. ما یک بار دیگر اطمینان می دهیم که مخاطبان حرفه ای بازاریابی ویدیویی شما منبع تبلیغات شما خواهند بود. یک ویدیوی جالب و مفید به سرعت در شبکه های اجتماعی و اینترنت پخش می شود.

بازاریابی ویدئویی و رونق کسب و کار
بازاریابی ویدئویی و رونق کسب و کار

یکی از بهترین مزیت های فیلم های تبلیغاتی این است که بیننده را جذب می کند و اگر توسط تیم خلاق ماهر ساخته شود در همان ثانیه های اول پیام خود را منتقل می کند و این هدف تیم هاست و تبلیغات و بازاریابی دنبال می شود. آنها

توجه داشته باشید که فیلم ها در حافظه باقی می مانند. همه ما یکی دو تیزر معروف از سال ها پیش در ذهن خود داریم. این خاصیت فیلم ها و ویدیوهایی است که در ذهن می ماند و افراد را از نظر احساسی درگیر می کند. البته دقیقاً به همین دلیل است که میلیون ها و احتمالاً میلیاردها کاربر ویدیوهای ارسال شده با محتوای مختلف از جمله آموزشی، تبلیغاتی و غیره را در فیس بوک، یوتیوب و سایر پلتفرم ها تماشا می کنند. به منظور افزایش فروش می توانید یک وب سایت نیز راه اندازی کنید. در این صورت ویدیوهایی که ساخته اید می توانند بهترین ابزار برای افزایش بازدید سایت باشند. ساختن ویدیوهای توضیح و نقد محصول یا ویدیوهای آموزشی در زمینه محصولات و خدمات ارائه شده در کسب و کار شما دو نمونه از ویدیوهایی هستند که طرفداران زیادی دارند و به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل دریافت هستند. برای اینکه بتوانید از این روش بهره ببرید و با ساختن ویدیوهای مفید و آموزشی افراد بیشتری را به سایت خود جذب کنید، احتمال مشتری شدن آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بسیاری از برندهای معروف و موفق از بازاریابی ویدئویی استفاده می کنند و از طریق استراتژی بازاریابی ویدئویی خود را از رقبای خود متمایز می کنند.

مهندس امین الرشیدی