ایران خودرو آمادگی قبولی استانداردهای سختگیرانه را دارد


معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در آینده استانداردهای سختگیرانه ای در زمینه مصرف سوخت و آلایندگی خودروها خواهیم داشت و ایران خودرو هم اکنون در حال همسویی با استانداردها و قوانین مترقی است.

به گزارش سایت خبرآنلاین به نقل از ایکوپرس، کیانوش پورموجیب با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از تالار خودروسازی ایران خودرو و تولیدکننده ملی خودرو در سال ۱۳۸۸ و دستورات ایشان به دولت، مجلس و کشور گفت: صنعت برای افزایش تولید این موتور گفت: دوره مدیریت فعلی تعهدی عملی برای تسریع در دستیابی به اهداف تعیین شده و آرزوی بلندمدت ایران خودرو و صنعت خودرو کشور در راستای افزایش تولید تیراژ ملی خودرو است. از ۵۰۰ واحد در سال گذشته به ۱۰۰۰ واحد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این دستاورد حاصل همدلی و همراهی شبکه تامین و کارکنان شرکت ایران خودرو بوده است، گفت: اقدامات عملیاتی مهمی را برای بهبود موتور ملی انجام داده ایم که مهمترین آن کاهش یک موتور است. و نیم لیتر مصرف سوخت این موتور نسبت به سال اول تولید آن.
برمجیب اظهار داشت: در حال حاضر موتور ملی EF7 به یورو ۵ ارتقا یافته و به سیستم توربوشارژر مجهز شده است.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر رشد کمی، کیفیت موتورها را نیز بهبود بخشیده ایم، گفت: در سال های اخیر اقدامات موثری در جهت بهبود موتورهای ایران خودرو انجام شده است که حاصل استفاده از تفکر دانش بنیان و دانش بنیان بوده است. استحکام – قدرت.
به گزارش برمجیب، اقداماتی مانند توسعه سیستم‌های بصری، اتوماسیون، رباتیک و دستگاه‌های آزمایشی که مجهز به آخرین فناوری الکترونیکی هستند و امکان تشخیص آسان کوچک‌ترین تفاوت‌ها در مونتاژ و قطعات را فراهم می‌کنند، کیفیت موتورها را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. .
وی ادامه داد: همزمان با ارتقای کیفی، ارتقای کمی نیز حاصل شد که اتفاق مبارکی برای صنعت خودرو در کشور محسوب می شود.
معاون توسعه و تولید شرکت ایران خودرو موتور سه سیلندر را یکی از پروژه های صنعتی دانست که این شرکت در حال حاضر در حال اجرای آن است و گفت: موتور سه سیلندر موتور محرکه پروژه شرکت ایران خودرو است. که به طور مشترک توسط EPPCO توسعه یافته است. با معاونت تحقیق و توسعه محصولات ایران خودرو.
وی با بیان اینکه باید بتوانیم خودروهای کم مصرف را با قدرت و گشتاور مناسب در اختیار خودروها قرار دهیم، با اشاره به پیشرفت هایی که در چند ماه گذشته در زمینه پیشرانه انجام شده است، گفت: موتورهای فعلی و موتور TU5 پلاس استفاده می شود. در تارا و ۲۰۷ اتوماتیک نیز توسعه یافته است که موتور XUP ارتقا یافته که مصرف سوخت را بیش از یک لیتر نسبت به نسل قبل کاهش می دهد و در محصولات پارس نصب می شود یکی از آنهاست.