ایران به زودی کارت های پرداخت «میر» روسی را فعال می کند


یک مقام ارشد روسیه گفت: ایران به زودی امکان پرداخت با کارت های بانکی میر روسی را فراهم می کند و ایران جزو کشورهایی است که کارت جایگزین ساخت روسیه را برای ویزا و مسترکارت پذیرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری آنلاین، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، روز چهارشنبه گفت: معتقدم این سیستم پرداخت به زودی در ایران فعال خواهد شد.

کره جنوبی و کوبا نیز اخیراً شروع به پذیرش کارت های “mir” کرده اند – که در زبان روسی به معنای “صلح” و “جهان” است. این کارت ها همچنین در مقاصد گردشگری محبوب در ترکیه، ویتنام و برخی از جمهوری های شوروی سابق فعال هستند. امارات متحده عربی نیز قصد دارد به زودی آن را فعال کند.

روسیه و ایران هر دو تحت تحریم های شدید ایالات متحده و اتحادیه اروپا هستند که دسترسی آنها را به بخش های کلیدی زیرساخت مالی جهانی مسدود کرده است.

سافاری همچنین گفت که دو کشور در حال کار برای ایجاد یک سیستم جایگزین و رقابتی برای سرویس پیام جهانی پرداخت یا SWIFT هستند که از پرداخت های فرامرزی در سراسر اقتصاد جهانی پشتیبانی می کند.

از زمان شروع حمله روسیه به اوکراین، چندین بانک روسی از سیستم سوئیفت در بلژیک خارج شده اند.

صفری گفت: کشورهایی که می خواهند مبادلات خود را از دلار خارج کنند باید سیستم ویژه ای مشابه سوئیفت داشته باشند، هر دو طرف ایرانی و روسی گزینه ای را پیشنهاد کردند، به توافق بسیار خوبی رسیده ایم که بر اساس آن بتوانیم معاملات ارزی انجام دهیم. بین دو کشور.»

شایان ذکر است که از اسفند ماه سال جاری Visa Card و MasterCard فعالیت خود را در روسیه متوقف کرده اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!