ایرانسل در آخرین گام برای ورود به بازار سرمایه


مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران ضمن استقبال از حضور ایرانسل در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، بر آمادگی این شرکت برای تسهیل در عملیات اولیه ورود ایرانسل به بورس تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دکتر محمود کودرزی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱ به همراه تعدادی از مدیران این شرکت از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید و با دکتر بیژن عباسی آرند گفتگو کرد. مدیرعامل و گروه مدیران ایران سل.

گدرزی با بیان اینکه پیوستن مهر ایران به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به بورس را باید به فال نیک گرفت، حضور مهر ایران در بازار سرمایه را ناشی از پویایی دانست. از بازار سهام کشور

وی افزود: بورس آمادگی دارد از تمامی امکانات خود برای تسهیل و اجرای هرچه سریعتر فرآیند پذیرش مهر ایران در بورس استفاده کند.

مدیرعامل ایرانسل نیز در این جلسه به تشریح تاریخچه شکل گیری ایرانسل و وضعیت فعلی اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایرانسل پرداخت و وضعیت عملیات انجام شده در مسیر پیوستن ایرانسل به بورس را تشریح کرد.

عباسی آرند با اشاره به اینکه حضور شرکت های فناور و کسب و کارهای دانش بنیان در بورس موجب تعمیق و رونق هر چه بیشتر این حوزه و توسعه اشتغالزایی دانش بنیان می شود، خواستار هم افزایی برای کمک به ارتقای عملیات تامین مالی است. در بورس اوراق بهادار مطابق با استانداردهای جهانی، با هدف تشویق شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی به ورود به این عرصه.

در این جلسه نقشه راه ورود ایرانسل به بورس نیز به مدیرعامل بورس تهران ارائه شد و جزئیات آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد پس از اتمام عملیات اولیه، در نیمه اول سال جاری بررسی هایی انجام شود. انجام شدند. فاز ورود مهر ایران به بورس آغاز می شود.

ایرانسل اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران در حال حاضر مراحل اولیه ورود به بورس تهران را طی می کند.