اهمیت غذاهای سرد و گرم


اهمیت غذاهای سرد و گرم

در واقع این چهار مخلوط حاوی سودا ، بلغم ، خون و صفرا هستند و خواص آنها باعث سرگیجه افراد می شود. ما چهار مزاج ترکیبی داریم که در آنها دو ویژگی گرما و سرما غالب است و دو شخصیت دیگر خشک و مرطوب هستند ، اما در مجموع نه نوع مزاج داریم (4 مزاج ساده شامل گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب ، و 4 بالا) ). مزاج های ترکیبی بود.) اگر چهار مخلوط تعادل در بدن وجود داشته باشد و هیچ کدام بر دیگری غلبه نکند ، مزاج نهم ، یعنی مزاج مزاج بدست می آید. اهمیت گرما و سردی غذا در اینجا نشان داده می شود که با هماهنگی گرما و سردی غذا برعکس با خلق و خوی افراد ، می توان تعادلی را برای رسیدن به مزاج معتدل ایجاد کرد. Atminani در مورد اهمیت غذاهای سرد و گرم ما به شما اطلاعات می دهیم. پیوستن به.

سعدی آن را زیبا و کمی بیان کرد:

چهار مخالف شورشی چند روزی خوشحال بودند

از آنجا که یکی از چهار مورد غالب شد ، سیرین جان از قالب بیرون آمد

دو خلط اصلی ، یعنی بلغم و سودا ، اسیدی هستند و افراد تحت سلطه این دو بلغ مزاج سردی دارند. اما دو مورد دیگر ، خون و صفرا ، قلیایی هستند و طبیعتی گرم دارند.

دمای سرد:

اکثر مردم سرد مزاج هستند. بیشتر آنها سفید هستند و در هوای سرد به سادگی گرم نمی شوند و سرما به مدت طولانی در بدن باقی می ماند. آنها تمایل زیادی به خوابیدن دارند و معمولاً ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و معمولاً عصبی نمی شوند. درون گرا هستند و کمتر احساسات خود را بیان می کنند. موهای او تمایل به ریزش دارد و به سرعت سفید می شود. از آنجا که سیستم سرماخوردگی آنها فعال است ، اسیدیته خون آنها بیشتر است و احتمال ابتلا به بیماری های خود ایمنی مانند MS و پارکینسون را افزایش می دهد. ضعف ، ناتوانی ، کمبود انرژی و ضعف در بین این افراد شایع است. نبض آنها کند است و عروق باریک هستند.

فازی های داغ:

افرادی که دارای مزاج گرم هستند دلپذیرتر و دلپذیرتر هستند ، اما به سرعت عصبی می شوند. آنها همیشه احساس گرما و گرم شدن سریع می کنند. مصرف زیاد شیرینی باعث جوش و خارش بدن می شود و بیشتر مستعد مصرف آب هستند. تعداد این افراد کمتر از گروه اول است. بدن آنها در هوای سرد کمی گرم می شود ، اما خنک کردن آنها در هوای گرم آسان نیست. این افراد پرانرژی ، برون گرا و فعال هستند و احساسات خود را به سرعت بیان می کنند. امروزه ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد و غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کند. همانطور که می دانید ، سیستم سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و هایپرمی اعضای بدن همراه است و در بیشتر اندام ها دارای خواص تحریک کننده و فعال کننده است.

غذای متوسط:

غذاها نیز بین این دو مزاج (که نرم هستند) قرار می گیرند. به عنوان مثال ، در برخی متون ، شیر ، ماست گوسفندی و نان سفید به عنوان وعده های غذایی متوسط ​​ذکر شده است.

اهمیت غذای گرم و سرد متخصصان تغذیه اصفهان

غذای گرم:

نان سفید ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، اردک و گوشت ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، انگور ، بادام ، خربزه ، انواع توت ها ، خربزه ، چای سیاه ، خرما سنا ، خرمالو ، ریحان ، اغلب ادویه جات ترشی جات ، نخود ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذای سرد:

نان جو ، ماش ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، دوغ و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، ریواس ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، کدو تنبل ، تمر هندی ، دستگاه مرغ و زرشک.

علائم دیگر طبیعت متفاوت:

الف) دمای پوست: گرما و سردی پوست نشانه گرما و سردی مزاج است. رطوبت و زبری پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت است.

ب) رشد مو: رشد سریع رنگ مشکی نشانه گرما و نور کوتاه و سفید نشانه سرما است. کورل نشانه خشکی و صاف بودن نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن: بیشتر افراد سرد مزاج سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) درام: خواب بیش از حد نشانه سردی و مرطوب بودن است ، کم خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

ه) کارهایی که انجام می دهند: افراد گرم کار را سریع انجام می دهند ، اما افراد سرد مزاج به آرامی کار می کنند.


دکتر رضا اطمینانانی

اصفهان ارنتر


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و کمیت و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید.


مطالب توصیه شده:

چربی مناسب برای سالم ماندن

محصولات تراریخته و تغذیه ای

آسیب مواد شیرین را بررسی کنید

غذاهای دودی خطرناکدیدگاهتان را بنویسید