اهمیت درگاه پرداخت آنلاین در تجارت آنلاین


دریافت درگاه پرداخت برای یک وب سایت همیشه شامل مراحل پیچیده است و به همین دلیل است که اکثر افراد از ایجاد آن خودداری می کنند.

دریافت درگاه پرداخت برای یک وب سایت همیشه شامل مراحل پیچیده است و به همین دلیل است که اکثر افراد از ایجاد آن خودداری می کنند. اما نکته مهم از دست دادن مشتریان به دلیل نبود درگاه پرداخت آنلاین است بنابراین با تمام این ویژگی ها کسب و کار آنلاین باید درگاه دریافت کند و می خواهیم به اهمیت درگاه پرداخت آنلاین در کسب و کار آنلاین اشاره کنیم.

ثبت نام در درگاه پرداخت آنلاین

همه افرادی که وب سایت دارند می توانند مستقیماً به درگاه پرداخت آنلاین مراجعه کنند و البته شرایطی وجود دارد که قبل از انجام این کار باید آنها را رعایت کنید. یکی از مهمترین آنها وجود نماد اعتماد الکترونیکی یا inmad است.

البته این فقره تا سال ۱۴۰۰ الزامی نبود اما پس از دستور رسمی بانک مرکزی پرداخت کمک هزینه اجباری شد و بعد از این آیتم مورد دیگری که مورد نیاز است کد رهگیری مالیاتی است که قابل تولید نیز هست. برخط.

ابتدا باید به سامانه مالیات برگردید و روی ایجاد فایل مالیاتی کلیک کنید، پس از گذراندن مراحل پیش ثبت نام کد رهگیری ثبت نام صادر می شود. نکته مهم این است که مطمئن شوید اطلاعات پرونده مالیاتی خود را تا مرحله ۴ تکمیل کرده اید.

پس از بررسی موارد فوق، در درگاه پرداخت سپرده ثبت نام کنید، در این سامانه اطلاعاتی ابتدا اطلاعات عمومی شما دریافت می شود، سپس مدارک را بارگذاری می کنید، پس از آن اقدام به ثبت حساب بانکی می کنید و در مرحله آخر انتخاب می کنید. کسب و کار شما و پس از درگاه پرداخت شما برای تایید به شاپرک و بانک ارسال می شود و پس از تایید آنها پیامک فعال سازی به تلفن همراه شما ارسال می شود.

مراحل تایید شاپرک و بانک چقدر طول می کشد؟

اگر این فرآیند در روزهای کاری هفته باشد، تا ۲۴ ساعت فعال می شود، اما اگر آخرین روز هفته باشد، مانند پنجشنبه یا جمعه، تایید در اولین روز کاری یا شنبه انجام می شود. .

آیا امکان تغییر شماره شبای درگاه پرداخت وجود دارد؟

بله، در اکثر سامانه های درگاه پرداخت، شماره شبا قابل تغییر است و کافی است پس از دریافت شماره شبا در قسمت حساب های بانکی، آن را اضافه کنید و حساب بانکی باید به نام شخص حقیقی یا حقوقی باشد. که درگاه پرداخت را دریافت کرد.

یار پی چیست؟

شرکتی است که دارای مجوز رسمی ارائه خدمات پرداخت آنلاین از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و یکی از وظایف اصلی پرداخت به حساب های بانکی، تسهیل در دریافت خدمات بانکی شرکتی به ویژه شرکت های نوپا می باشد. ، برای پرداخت درگاه های بانکی که نام سایت متقاضی را صادر می کند و با درگاه تفاوت هایی دارد. واسط پرداخت قبلی، تمامی شرکت های پرداخت بر اساس قوانین اساسی کشور فعالیت می کنند.